Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olvastam egy genetikus írását...

Olvastam egy genetikus írását hogy a homoszexualitás genetikai és pszichoszociális faktorokból áll. Mivel régen szinte mindenkinek volt családja, ezek a gének továbbörökítődtek, és tekintve hogy ma már nem annyira tabu, ezért van ilyen sok meleg?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 10. 22:08
 1/10 A kérdező kommentje:

"ezért van ilyen sok meleg?"


Ezt lehet hogy bunkón fogalmaztam meg, elnézést kérek érte!

2018. ápr. 10. 22:08
 2/10 anonim ***** válasza:
7%

szerintem swag-- ha tudod h mit jelent,


egyszeruen ez van, fold megy tonkre emberek meghulyulnek, és egy ketto megjobban, joletben nem tudjak mit csinaljanak, erdekes regen nem a parasztok kozt volt 1. sorban hanem ott ahol jolet volt..,


am nincs bajom veluk, de szerintem hulyeseg ha valaki meleg...

2018. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Aki nem ért hozzá, minek ír?

Először is: homoszexuális. Tudom, hosszú szó, de magyarul így van.

Másodszor: ha van genetikai összetevője, azt még nem sikerült felderíteni. Feltételezik, hogy valamilyen jó tulajdonsághoz kapcsolódik, ill. hormonális hatásra dől el még a születés előtt.


Harmadszor: embernél 10%

STABILAN ennyi már évezredek óta.

Igen, most is ennyi van.

Valószínűleg a jövőben is ennyi lesz.

2018. ápr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Harmadszor: embernél 10%

STABILAN ennyi már évezredek óta. "


Ezt honnan lehet tudni?


Amúgy a genetikusnak az írását amit olvastam ott ha jól emlékszem nem arról volt szó hogy ismer konkrétan egy gént ami felelős ezért, hanem hogy némi családi halmozódás megfigyelhető.

2018. ápr. 11. 01:16
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem emlékszem pontosan, de létezik olyasmi elmélet, hogy a szexualitás részben tanult viselkedés és nagyban befolyásolja az irányát, milyen ingerek és ahhoz kapcsolódó értékelés éri az adott személyt.

Kisgyermekkorban is számít, ha negatív, vagy pozitív értékelést észlel valaki a homoszexualitásról, de főképpen akkor tendálhat valaki ebbe az irányba, ha serdülőkorában ilyen élmények érik.

A köztudatban ezt megrontásnak nevezik.

A genetikai rész nem bizonyított, esetleg talán hajlam lehetséges, de inkább az a valószínű, hogy bárkiből lehetett volna meleg, ha kamaszkorában szép finoman erre terelték volna.

2018. ápr. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kinsey-t is olvass kicsit, ha érdekel a téma. Ne csak egy forrásból Informálódj. ;)
2018. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert csak Kinsey tanulmányáról olvasni biztos kevésbé vezet elfogult látásmódhoz. Egy felmérés eredménye mindig annyira ad hiteles átlagra vonatkoztatva mint amennyire reprezentatív a "minta".

Teszem azt Corvinusos diákok szexuális szokásait, bajosan lehet az egész társadalomra vonatkoztatni.


Jelenlegi ismereteink szerint a homoszexualitás kialakulásában biológiai és környezeti tényezők játszanak szerepet (mint sok más dologban is). Homoszexualitásért felelős gént vagy géneket még nem sikerült találni. Ha létezik ilyen, akkor sem feltétlen közvetlenül felelős a homoszexualitásért, hanem akár közvetetten is lehet, például lehet hormonális funciókat szabályoz, vagy egyes agyban elhelyezkedő receptorok működéséért felelős.

Nem kell "jó" tulajdonsághoz kapcsolódnia hiszen az evolúció szempontjából semleges mutációk is ugyanúgy tartósan továbböröklődhetnek.

2018. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dq ***** válasza:
60%

#4:


Unatkozó történészektől?


Itt olvashatsz arról, hogy milyen fajoknál mekkora az arány:

[link]


(Én valahonnan úgy emlékszem, hogy kábé minden emlősnél a (hím) homoszexualitás 10% körüli, de most nézem, hogy majdnem minden fajnál sokkal nagyobb. Gondolom az állatok kevésbé gátlásosak az embereknél ¯\_(ツ)_/¯)

2018. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt van egy kis fogalomzavar; a homoszexuális viselkedés nem egyenlő a homoszexualitással. Zárt homoszociális környezetben (mint amilyen egy fiatalkorúak börtöne) megnő a homoszexuális viselkedés előfordulásának esélye de az érintettek leggyakrabban nem homoszexuálisak. Így remélem érthető a különbség. A wikipédia cikk vegyesen tartalmaz értékelhető és megmosolyogtató információkat(mint mindig). A nőstény albatroszok társulásait homoszexuális viselkedésnek minősíteni bármelyik etológus számára a vicc kategória. Homoszexualitás létezik, viszont a heteroszexualitás létjogosultságát sem érdemes megkérdőjelezni. Nem gátlásosság kérdése, ez egy létező dolog el kell fogadni. A homoszexualitást is lehet és érdemes kutatni hogy jobban megértsük, viszont az ilyen irányú kutatásoknak is ugyanazoknak a sztenderdeknek kell megfelelnie. Nem dolgozhatnak prekoncepciókkal, és tudományos igényeknek megfelelően kell interpretálniuk a megfigyeléseket.
2018. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A homoszexualitás, az egy genetikai csingilingi. 🙃😀
2019. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!