Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudják, hogy a "Hubble...

Honnan tudják, hogy a "Hubble állandó" az tényleg állandó?

Figyelt kérdés
Ugye ennek segítségével határozzák meg a világegyetem korát, de ez az érték a múltban szerintem bármikor változhatott.
2018. ápr. 11. 14:39
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
0%

"ez az érték a múltban szerintem bármikor változhatott."

Igen, de akkor mikor?

Mert ha egy tízmilliárd fényévre lévő objektumon mérjük, annak pont a tízmilliárd évvel ezelőtti állapotát látjuk, mérjük.

Szóval ez is benne van a Hubble-pakliban, hogy ami távolabb van, az régebben volt állapotban látható.

A Hubble-állandó tartalmazza a tér gyorsuló tágulását is.

Mivel az új módszerekkel az állandót már sikerült 3% pontossággal meghatározni, nyugodtan kijelenthetjük, hogy az állandó konstans, legalábbis annyi időre visszamenőleg évben, amennyi fényévre ma maximálisan ellátunk és mérni tudunk.

2018. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Időben nem állandó. Amit Hubble állandónak hívunk, az a jelenkorban érvényes.


[link]

[link]

[link]

2018. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Hubble-állandót szokás Hubble-paraméternek is nevezni, mivel értéke szigorúan véve nem állandó, hanem a feltételezések szerint az idővel változik az univerzum gravitációban részvevő összetevőinek hatására.
2018. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Elmélyedtem a dologban, belátom, elsőre sokkal egyszerűbbnek tűnt a helyzet, most legalább én is képben vagyok, nem csak hiszem.

Őszintén szólva, most azon morfondírozok, hogy valóban minden aktuális időpillanatban fennállhatott-e a Hubble-képletben szereplő linearitás. Gyanítom, hogy minimum az ősrobbanás utáni első pillanatok expanziójában nem.

2018. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!