Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megettem egy doboz Carte d'or...

Megettem egy doboz Carte d'or fagyit, s bár be voltam takarózva, nagyon lehültem. Mi ennek az anatómiai/biológiai magyarázata?

Figyelt kérdés

Le kellett jó meleg vízzel zuhanyoznom, hogy újra felmelegedjek.


Nem a bőrünk révén érzünk hideget-meleget? A fagyi a gyomorba került, belülre, hogy lehet, hogy ennyire lehűtött? A gyomrom nem fagy meg?:-D (jó, ez az utolsó kérdés vicc)



2018. ápr. 18. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Placebo.
2018. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
A jelenség magyarázata a torkosság. Megjegyzem, a hét főbűn közül az egyik. Ne egyél annyi jégkrémet!
2018. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De szeretem:D

Egyébként nagyon tudományosak vagytok:D

2018. ápr. 18. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

A gyomrod után a nyombél és vékonybeled következik mely sűrűn átszőtt kapillárisokkal... itt hamar lehűl a vér, és az egész testedben végigszállítja a hideg vért.


Ezért működnek a jeges csuklópántok, vagy fejpántok.


Ahogy egy forró teától kimelegedsz, a fagyitól is le lehet hűlni belülről

2018. ápr. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
60%

"A gyomrom nem fagy meg?:-D (jó, ez az utolsó kérdés vicc)"

Részben vicc. Nem fagy meg, de nem tesz neki jót.

Minimum annyi, hogy a gyomrot lehűtve a gyomor körül az immunrendszered is legyengül.

Az emésztőrendszeredben lakó szükséges baktériumoknak sem tesz jót.

2018. ápr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De bizony megfagyhat. Nem egy doboz jégkrémtől ugyan, de lehetséges.


A jégkrém hideg. Ha a szabadban hagyod, mit gondolsz, miért olvad el? És miért lesz hideg a kezed, ha sokáig fogdosod?


Fizikai törvény, hogy az eltérő hőmérsékletű dolgok hőmérséklete kiegyenlítődik, ha egyéb szabály nem befolyásolja. Eltérő idő alatt, mert az egyes anyagok eltérő mértékben vezetik a hőt.

A gyomrod nagyjából 37°C hőmérsékletű, ez kell a megfelelő működéséhez. Beletömtél egy csomó fagyott dolgot, a gyomrod elkezdte felmelegíteni a saját hőenergiájából, ezért ő meg lehűlt. És egy - mondjuk - 25°C hőmérsékletű gyomor rosszul tűri ezt, jelzi az agyadnak, amelyet te "fáj a gyomrom"-nak érzékelsz. Ha tovább tömöd magadba megállás nélkül, nem a jóllakottság lesz az első érzés. Hanem az, hogy annyira lehűl a gyomrod, hogy bedobja a törülközőt. Hétköznapi nyelven sokkot kapsz, amibe bele is lehet halni. Azért ne próbáld ki, hányadik doboznál következik ez be, mert nem fogsz tudni itt beszámolni róla.

2018. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

Van az emberi testnek egy úgynevezett maghőmérséklete, ezt a kifejezést majd a hőségriadóknál hallhatjuk a médiában. Ez a test belső egy bizonyos tartományban tartott belső hőmérséklete. Ha ez túl magas az a hőguta alapja és nem a bőrfelületen érzett hőérzet. Hőgutánál ezért segít a sok hideg folyadék akár sok jéggel, mert lecsökkenti a maghőmérsékletet. Persze külső hűtéssel is elérhető.


Tehát a hideg fagyi a maghőmérsékletet csökkentette le így hiába a külső meleg egy ideig fázunk tőle, mert belül is van testhő ami ilyenkor lecsökken.


Amúgy máskor szólj ha van fagyi! :D

2018. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, meg is érdemelnéd a fagyit a válaszodért, és a többieknek is köszi!
2018. ápr. 19. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!