Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Élet létrejöhet élettelen...

SIDLER22 kérdése:

Élet létrejöhet élettelen anyagokból?

Figyelt kérdés

A Stanley Miller kísérletről már hallottam. Azt is hallottam róla, hogy amit létrehozott még nem élet csak szerves anyag. A kérdésem tehát az lenne, hogy fejlődő forma létrejöhetett itt a földön? Igazából rengeteg helyen olvastam már mindenfélét ezért úgy döntöttem megkérdezem tőletek hátha ti többet tudtok a dolgokról aztán majd a válaszokból tanulok.


Ui: Ha esetleg rossz kategóriába tettem be a kérdést, elnézést. Nem tudtam hova máshova sorolhatnám be.



#szerves anyag #Luca #abiogenezis #ősnemződés #Stanley Miller
2018. máj. 13. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány azt mondja igen, bár nincs rá közvetlen bizonyíték. De fordítsuk meg a kérdést: ha nem abból, akkor meg mégis mi a fenéből jött volna létre?
2018. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ez jó. Én mondjuk a istent említettem még volna de az meg elég kétes dolog :D
2018. máj. 13. 21:12
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
A por sem élő anyag, mégis "Porból lettél és porrá leszel!"
2018. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs több kérdésem :) Ez a két válasz mindent visz!
2018. máj. 13. 21:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elfogadott nézet szerint igen, így jött létre a földi élet is. Ezt bizonyítani még nem sikerült (nem ismerjük a pontos forgatókönyvet), de cáfolni sem. Vannak elvben működőképes hipotézisek.


[link]

( [link] )

2018. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Láthatólag igen, hiszen valamikor a múltban még nem volt élet, csak szerves anyag, most pedig van élet.
2018. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
*csak élettelen anyagot akartam írni, nem tudom honnan jött pont a szerves.
2018. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Az élőlények is "élettelen anyagból állnak", nem vagyunk mások mint összetett, önfenetartó láncreakciók, csak abban különbözünk más reakcióktól (az összetettséget elszámítva), hogy a láncreakciónk nem simán addig tart amíg van hozzá anyag/energia, hanem maga a reakció biztosítja a saját fennmaradásához szükséges vegyi anyagokat és körülményeket (pl. eszünk, iszunk, lélegzünk, teszünk azért, hogy megfelelő maradjon a testhőmérsékletünk, stb.).


Amúgy van egy kísérlet amiben sikerült valami életjelenségeket mutató keveréket összeállítaniuk szerves anyagokból.


[link]

2018. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tislerics Máté ***** válasza:
95%

Az élet olyan folyamatok összessége, amik élettelen rendszerekre is jellemzőek. Tehát sok élettelen dolog együttesen számunkra életnek nevezhető. Így nevezzük magunkat is: Élőlényeknek.


Abban minden tudós egyetért, hogy egy sejt élő, de ami azokat alkotja? Az már nem? Hát igen... Ebből látszik, hogy elég bizonytalan a téma... Még nem lehet definíciót alkotni az életről...


Az ember persze élőnek nevez dolgokat. Ez ok. DE túl is misztifikálja ezt. Valami isteni dolgot hisz a háttérben. Valami misztikusat, valami jót, valami szépet. Még hiszünk a mikulásban... :)


A kérdésre a válaszom tehát röviden a következő: Az élet már alapból is élettelen anyagokból van!

2018. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 14. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!