Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pontosan mi a feltétele...

Pontosan mi a feltétele annak, hogy egy sokszor differenciálható többdimenziós konvex függvénynek egyetlen globális maximuma legyen?

Figyelt kérdés

2018. máj. 23. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
az, hogy létezzen globális maximuma?
2018. máj. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor pontosan mi a feltétele annak, hogy egy sokszor differenciálható többdimenziós konvex függvénynek létezzen globális maximuma?
2018. máj. 23. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy zárt legyen az értelmezési tartománya. Egy konvex függvénynek (a konstans függvény kivételével) maximuma csak a határpontjain lehet, tök mindegy hogy hány dimenziós és hányszor differenciálható.


Aztán hogy a határ hogy néz ki és azon 1, 2, 100 vagy végtelen ponton veszi fel a globális maximumát, arra már nincs általános recept.

2018. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
amúgy nem lenne könnyebb dolgod a sokdimenziós konvex függvénye(i)ddel, ha kivennél és/vagy letöltenél egy-két analízisbe bevezető könyvet vagy jegyzetet? már az előző kérdésednél is gondoltam rá, hogy tanácsolom.
2018. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, minimumot akartzam mondani természetesen!!!
2018. máj. 23. 21:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Elég jól tudom az analízist, hat féléven kersztül tanultam és a szigorlatom kitűnő volt. Azért kérdeztem, mert ez egy triviálisnak tűnő kérdés, de egyáltalán nem az. Ha valaki válaszol, akkor lehet majd kiderül, hogy miért is.
2018. máj. 23. 21:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy látom a csapdát, de leírom a gondolatmenetem.

1. Nem érdekelnek azok az esetek, amikor az értelmezési tartomány határai miatt létezik minimum.

2. Ha belső pontjában van lokális minimuma, az egyben globális is, ami a konvexitásból adódik.

3. 0, vagy 1, vagy végtelen sok minimuma lehet, ami szintén a konvexitásból adódik: két különböző minimumot összekötő szakasz csakis konstans lehet, végtelen sok további minimummal.

4. Ha létezik olyan pont, ahol a gradiens 0, és a Hesse-mátrix pozitív definit, akkor ott a minimum, és szükségszerűen ez az egyetlen.

5. Ha az előző pont nem teljesül, de létezik olyan pont, ahol a gradiens 0 és a Hesse-mátrix pozitív szemidefinit, akkor végtelen sok minimum van. A Hesse-mátrix sajátvektoraira merőleges irány(ok) jelölik ki a minimum völgyét.

6. Egyéb esetben nincs minimuma belső pontban.


Ha ezzel nem vagy elégedett, hiányosnak tartod, akkor írd le légyszíves, hogy mi a pontos dilemmád, ne nekünk kelljen találgatni.

2018. máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem mérnököknek és/vagy fizikusoknak szóló jegyzetre/könyvre gondoltam
2018. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!