Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alkalmazkodóképességünk...

Az alkalmazkodóképességünk ennyire erős vagy genetikailag vagyunk ennyire különbözőek?

Figyelt kérdés

A táplálkozáson gondolkoztam el, de minden másra is rá lehet húzni. Van egy züllött, drogos bátyám, aki hajléktalan. Ennél fogva a kukákból táplálkozik és kifejlesztett magának egy Bear Grylls életformát.


A környezetemben ugyanakkor sok olyan ember van, aki már a 6-8 órája kihűlt pizzaszeletet sem eszi meg, meg ha a szavatossági idő lejárt, megy minden a kukába, pedig sok kaja még utána is fogyasztható egy darabig.


Bátyám ezzel szemben még a húsokat is megeszi rothadtan, nyálkásan és vallja, hogy ha eszel hozzá valamilyen hagymát, akkor nem lesz tőle bajod.


A természetben minden egy körforgás, nem képződik felesleg, mert minden szerves anyag valaminek a tápláléka. Ha más nem, akkor a baktériumok bontják le.


De ettől még az ember nem dögevő.


Sérüléseknél ugyanez van. Van, aki a hatalmas nyílt sebet sem látja el semmivel, magától meggyógyul, más meg egy pici vágásra is sebtapaszt tesz és utóbbi ember lesz az, akinek tele lesz mindenféle gyulladással a szervezete meg autoimmun betegsége lesz.



2018. máj. 28. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az immunrendszernek is tanulnia kell, jó példa a védőoltás.
2018. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

A bátyád immunrendszere erősebb a másik emberénél. Régen nem törődtek az emberek az étel lejáratával, vagy a higiéniával, még is egészségesebbek voltak a mai embereknél.

De azért én sem követném a régieket vagy a bátyádat.

2018. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A bátyád alkalmazkodó képessége meg kellett, hogy erősödjön, ha csak nem akar a te különbözőséged miatt elpusztulni, mert szerintem kevesen hagynák a testvérüket döghúst zabálni.

Bár lehet, hogy mégis sokan, mert talán a többi csöves sem egyke, árva gyerek, vagy talán csak nekem furcsa az a természetesség, ahogy mindezt így leírod?

2018. máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Kérdés hogy pl. 100 emberből mennyi maradna életben a bátyád életkörülményei között hosszabb távon, és mennyi marad normál körülmények között.
2018. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3as!


Bár az eredeti kérdésnek semmi köze ehhez, de ha már ítélkezel, a kellő információ birtokában tedd azt. Apám miatta van tolószékben (kellett volna neki az életbiztosítási pénz a drogra) a lakásra jelzálogot kellett felvenni, én csak diákhitelből tudtam lediplomázni, anyám pedig teljesen belebetegedett, hogy a kedvenc fiacskája még őt is megölné azért, hogy droghoz jusson.


Ezen kívül még szép számmal voltak neki barátai, barátnői akik eltartották, főnökei akik segítettek neki, hálából meglopta őket.


Ezek után nem érdekel, hogy a testvérem, ő a szememben nem ember. Én sosem vérségben gondolkodtam, ha valaki semmirekellő, akkor nem érdekel, hogy milyen rokoni szál fűz hozzá. Ha viszont valaki jó ember, akkor felőlem lehet fekete, sárga, barna, de még földönkívüli is.


A rokonait az ember nem válogathatja meg, mindenki mást igen.

2018. máj. 28. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Válasszuk ketté. A bátyád egy folyamat eléggé előrehaladott állapotában van. Feltételezhető, hogy ez már visszafordíthatatlan, vagy olyan energiák kellenek hozzá, amelyek nem állnak rendelkezésre. Nem állítom, hogy erről az állapotról a környezete tehet. De azt igen, hogy minden folyamat nulláról indul. És ok kell az elinduláshoz. Majd pedig folyamatosan az, hogy senki se akarja kirángatni a folyamatból akkor, mikor még kis energiával lehet. Egyetlen egy csöves, gyilkos, drogos és más nemkívánatos személy se ilyennek született. hanem ilyenné vált a körülményei folytán. Az lehet, hogy egyik ember lezüllik olyan körülményektől, amiktől egy másik még nem.

Azt mondanám, a bátyádnak zárt intézetre volna szüksége, ott talán még van esély. De nem mondom, mert ma Magyarországon ezek az intézetek (ha vannak egyáltalán), nem a feladatukat látják el, hanem egyfajta börtönök. De a börtönnél rosszabbak. Szóval elvileg van,a mai Magyarországon nincs kiút ebből.


A kérdésre: minden élőlény alkalmazkodóképessége hatalmas. Ez az evolúció adománya a túlélés érdekében. Az egyes ember alkalmazkodóképessége eltérő, de hogy a gyakorlatban működik-e, az attól függ, hogy a változás, és az ember változási képessége hogyan viszonylik egymáshoz. Elég lassú változáshoz elképesztő mértékben lehet alkalmazkodni. A földön egyik ember nem különb a másiknál, lehetőségeit tekintve. Ha azonban eltelik bizonyos idő, olyasmire lehet képes, amibe a másik, ha egyik pillanatról a másikra száll bele, azonnal meghal. Nincs felkészülve rá a szervezete.

A dögevő állatokban kifejlődött olyan anyagcsere képesség, ami másoknál nem adott. Ezért ezekre nem hatnak másokra halálos baktériumok, toxinok, és megemésztenek olyasmit, amit más nem (és belehal). Bizonyos mértékig ezt képes közelíteni az ember is, ha szép lassan hozzászokik, és közben szerencséje van. A tudomány viszont ott még nem tart, hogy erre egy konkrét ember esetében pontos jóslásokat tehessen.

2018. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk, hogy nincs olyan, hogy valakinek 120%-os az immunrendszere. Ha az immunrendszer túlműködik, akkor saját magát pusztítja el a szervezet, ha alul működik, akkor pedig a másik véglet van, hogy minden betegséget összeszed és nem tudja legyőzni.


A bátyádnak ugyanolyan jó az immunrendszere, mint neked. A különbség annyi, hogy ő megtanulta ignorálni a romlott táplálék ízét (vagy sérült az ízlése, így nem is érzi egyáltalán), ezért nem hányja ki.


Ha úgy nézzük, akkor igen, lehet táplálkozni romlott étellel is, csak az a helyzet, hogy azokban sokkal nagyobb eséllyel vannak súlyos betegségeket okozó kórokozók (hiszen nekik kedvez az a környezet, ott jól el tudnak élni), amiket egyszer kell csak elkapni és az életedért fognak küzdeni... Ha belegondolsz, akkor te is eszel gombás ételeket (pl. kefír), csak a különbség az, hogy ez a gombafaj nem okoz kárt benned és nem fog mutálódni sem kártékony fajjá.

2019. febr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!