Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetek paleontológus...

Hogyan lehetek paleontológus ( őslénykutató, dinoszauruszkutató)?

Figyelt kérdés
Egyik régi vágyam hogy ebben a szakmában dolgozhassak. Csak nem tudom hogy milyen érettségi tantárgyakat kérnek majd egyetemen , főiskolán vagy mi kell hozzá
2010. jún. 15. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Majd megkérdezem egy barátomat. Épp most diplomázott a témában.
2010. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen és légyszives azt is kérdezzed meg hogy melyik sulin végzett köszi előre is. ;)
2010. jún. 15. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de arra azért készülj fel, hogy paleontológusként itthon dinoszauruszokat valószínűleg nem fogsz tudni nagyon kutatni, mivel Mo. nem bővelkedik ilyen jellegű lelőhelyekben (Kínával, Argentínával, Mongoliával, USA-val, stb. ellentétben), következésképp nincs is szükség annyi dinoszaurusz-kutatóra. Persze ha kiépíted a megfelelő kapcsolatokat, plussz szerencséd is van, és baromi kitartó vagy, akkor persze összejöhet a dolog, és kezdetnek mondjuk kijuthatsz külföldre, ld. példának Ősi Attilát, akinek biztos hallottad már a nevét, ha máshonnan nem, hát a Bakonyból nemrégiben leírt Ajkaceratops-lelet kapcsán biztosan. Ha komolyan érdekel a dolog, akkor az sem lenne egyébként nagy hülyeség, ha felvennéd vele a kapcsolatot, én a helyedben biztosan megpróbálnám...


Egyébként régen, mikor még a felvételi rendszer élt matekból és földrajzból kellett felvételizni geológus szakra, és valahogy onnét képezhetted magad tovább paleontológusként ha jól emlékszem, de hogy manapság hogy van, azt sajnos nem tudom.

2010. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Biológusként is lehetsz őslénykutató. Egyébként tényleg igaz, hogy kishazánkban ilyenre nem sok szükség van, pedig érdekes szakma, csak sajnos kevés nálunk a jó lelőhely.
2010. jún. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Áss.
2010. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat. Nem is Magyarországon akartam :) hát akkor sztem földjazból érettségizni fogok mert jövőre éretttségizek :)
2010. jún. 16. 15:15
 7/8 amanojaku ***** válasza:
91%
a paleontológia ősemberekkel IS foglalkozik, nem csak dínókkal, és szerintem kell hozzá földrajz, történelem, testnevelés (mert ha nagy paleontólogus lesz belőled, aakkor lehet hogy nem árt egy kis edzés.) meg biológia
2010. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
biológiát kell hozzá tanulni, elvégre csupa állattan az egész. Biológia bsc után pedig evolúció- és konzervációbiológia msc. Aztán pedig PhD egy paleontológus mellett olyan területen, ami érdekel, nem feltétlenül itthon, mert tényleg nagyon korlátozottak a lehetőségek errefelé.
2013. jan. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!