Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy rági tükröm, meg...

Van egy rági tükröm, meg tudom javítani házilag ezüsttükör próbával?

Figyelt kérdés

lejött róla a foncsor és néhány helyen rosszul tükröz.

Ez még biztosan ezüst bevonatos, és tudom hogyan kell az ezüsttükör próbát elvégezni.

Szerinted van esélye, hogy összejön?


1. tanultam éveken keresztül kémiát, még egyetemen is.

2. ma is csinálják így az ezüst tükröket, igen.



2018. jún. 28. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm. Attól függ mennyire vagy ügyes, precíz, mekkora tükör, stb.

Nekem a szükséges vegyszerek beszerzése nehezebbnek tűnik mint egy újra foncsorozás.

A régi foncsort leszedni híg salétromsavval kellene. Azt pedig csak megfelelő engedélyre vásárolhatsz.

Az ördög a részletekben rejlik - tökéletes zsírtalanítás, pormentes tiszta műhely, vagy házi labor.

Kulin György - Zerinváry Szilárd A TÁVCSŐ VILÁGA - című könyvben részletesen tárgyalja az eljárást. Receptek, tanácsok, apró trükkök.

2018. jún. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

A tükör nem csak az ezüstrétegből áll, hanem egy sötétítőből is a hátulján. Azt hogy akarod leszedni úgy hogy a sértetlen ezüst réteg megmaradjon?

És ha sikerül a helyreállítás hogy akarod ugyanolyanra visszacsinálni, hogy látható folt ne legyen rajta?


Igaza van #1-nek hogy újra foncsorozni kell az egészet. Főleg ha tényleg szép kell legyen akkor az üveg menthető, de az ezüst és árnyékoló bevonatokat teljes egészében újra kell rakni rajta.

2018. jún. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

Házilag nehéz ügy. a régi fedő rezezést és az ezüstöt le kell oldani, és az egész tükröt újra kell ezüstözni. Ekkor lesz szép.

Ezt iparosok is csinálják, "tükör foncsorozás" a kereső kulcsszó. A 8.kerben lévő cég profi, volt szerencsém hozzá.

2018. jún. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

fantasztikusak vagytok!

Köszönöm a hasznos válaszokat :)


Egyszerűbb lesz, ha eltöröm és bejelentem, mint biztosítási eseményt aztán megcsináltatom a VIII. kerületi tükrössel.

2018. jún. 28. 10:43
 5/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Egyszerűbb lesz, ha eltöröm"


Ne már. A régi üveg készítéséből és az időből (az üveg nagy viszkozitású folyadék) keletkezett hibák is elvesznek.


Plusz a régi üvegeket és tükröket díszítették bemetszésekkel, becsiszolásokkal stb... Ezen ilyen nincs?


Tény hogy olcsóbb a felvázolt megoldásod, de az már nem lesz ugyanaz...

2018. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Muzeális értékű tükröt tényleg kár kidobni.

Ha kicsik a hibák, ez a cikk talán segít:

[link]


Ha nagyobbak, akkor több kell ide.

Van egy (biztos több is) cég, aki pont ilyen javító szetteket kínál.

[link]

2018. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egyszerűbb lesz, ha eltöröm "


Jajj, neeeee!

Nekem van egy régi nagy tükröm. Az még síktükör. Egyetlen hupli sincs rajta. Nem olyan mint a mostani síktükrök, amit a fürdőszobába aranyárban tett fel a mester hogy van benne rendesen hullám, és borotválkozásnál hezitálok, hogy a tükörnek és a szememnek higgyek, vagy a úgy vezessem a kezemmel a borotvát, ahogy a kezem érzi...

2018. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!