Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez hogy lehetséges?

Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az Out of Africa (replacement hypothesis) egyik "ellenfele" az a hipotézis, hogy a Homo sapiens egyszerre több helyen, párhuzamosan alakulhatott ki. De én ezt nem is értem. Egy faj nem alakulhat ki párhuzamosan többször (erre az esély ugye kb. nulla). Szóval ezt hogy gondolhatják komolyan? Vagy mi értelme van egyáltalán?

2018. jún. 29. 21:29
 1/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

Már miért ne alakulhatott volna ki? Muszáj volt neki, hiszen Amerikát elég későn fedeztük fel... és azért persze van az őslakos indiánok és köztünk némi különbség kinézetre, azért mindketten emberek vagyunk.

És hát azért mi itt keleten korábban alakultunk ki egy picivel, mivel azért az indiánok technológiailag eléggé visszamaradottak voltak, amikor megtaláltuk őket, és nem is voltak olyan nagyon sokan. Itt az a lényeg, hogy majmok voltak mindkét kontinensen. Majom az majom, ember az ember. Egyébként akkoriban úgy tudom, hogy a homo sapienssen kívül volt még néhány másik faj, de végül csak a homo sapiens sapiens élte túl.

2018. jún. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Leon, ne erőlködj, ez nem jött össze.

A párhuzamos kialakulás azért nem lehet igaz, mert akkor ordító különbségek lennének (pl. a DNS-ben is).

Ezzel együtt valaha létezett több emberi faj is, amelyek egymás mellett alakultak ki, különböző helyeken és időkben.

De a ma élő emberek kivétel nélkül mind egy faj, még most is.

2018. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

#2:

WTF. Ugyanezt írtam le én is más szavakkal. Mi nem jött össze?

2018. jún. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy nem úgy történt a dolog, hogy az amerikai majmokból (?) kialakultak volna az amerikai emberek, stb.

A mai emberiség mind egyetlen pontból indult ki, és 100000 évvel ezelőtt még minden ősünk egy helyen volt, és már ember volt.

2018. jún. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 LeonScottKennedy ***** válasza:

Én sem úgy értettem xDD

Az csak egy példa volt, hogy minden ember majmokból alakult ki, az is, aki Amerikában, és az is, aki Euróbában, meg az is, aki Afrikában.

Nem tudom honnan jött neked ez az amerikai majom amerikai ember példálózás, én nem írtam olyat.

2018. jún. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A majmoskodás ügyében annyit, hogy tudományosan a "majmokból fejlődtünm ki" semmiképp sem helyes, hiszen "majom" nevű taxon nincs.
2018. jún. 30. 09:25
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ja, mint én is utánolvasással tudtam meg, mi a keskenyorrú majmok egyik vállfaja vagyunk, szóval valamikor volt egy "sztenderd ős-keskenyorrú", akitől származunk, a szó mai értelmében 100%-osan majom volt őkelme.


Csak nem a MAI majmoktól származunk.


A párhuzamos keletkezés csupán olyan mértékben lehetett igaz, amíg a KÖZÖS ősfajból olyan mértékben módosult változatok jelenhettek meg, amelyek még eléggé rokonok voltak a későbbi kereszteződéshez illetve összeolvadáshoz.

Akkor viszont definíció szerint ezek még NEM voltak külön fajok. És nem tudom, más módon biztosan nem, de talán még génvizsgálatokkal sem állapítható meg, hogy történt-e ilyen.

2018. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!