Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy előbb-utóbb...

Lehetséges, hogy előbb-utóbb (akár évszázadokon belül is) az összes létező napi hidegrekord M. O. területén Zabaron fog megdőlni?

Figyelt kérdés

Rengeteg hidegrekord dőlt már meg ott (szám szerint 43) ami, nos nyilván elég messze van hogy mind a 365 nap megdőljön (pláne hogy 1999 óta van csak mérőállomásuk), de még is csak eléggé kirívó, pláne hogy leginkább nyáron dőlnek meg ott hidegrekordok (2000 június 28.-án 0,3 fok volt, ami majdnem hogy fagypont). Mit gondoltok, lehetséges, hogy akár 1000 év múlva is, de az összes napi hidegrekord ott fog megdőlni?

Melegrekorddal kapcsolatba nincs ilyen kérdésem, mert míg Zabart az ország hidegpólusának tartják, addig kifejezett melegpólusnak nem tartanak semmit (Szerepen volt 100 évvel ezelőtt kirívóan sok rekord, de elvileg ezek cáfolhatóak).


2018. júl. 5. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2018. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 EagleHUN ***** válasza:

Lehetségesnek lehetséges.


- De mind a 365 höz elég nagy szerencse és nagyon sok idő kellene. Ha esetleg jön egy jégkorszak akkor megvalósul.


- Teljesen meghiúsulhat viszont ha valaki talál egy még hidegebb katlant és oda az OMSZ kitelepíti a műszereit.

2018. júl. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2: na igen, erre én is gondoltam már... bármikor találhatnak egy hidegebb katlant, sőt, az is előfordulhat hogy az eddigi zabari minimum értékeket is felvátlja valami

pl. idén március 22.-én felváltotta a nyírlugosi -15,2 fok, Zabaron volt az ezelőtti március 22.-i minimum rekord 2003ban asszem 12, valamennyi fok

meg arra is gondoltam már, hogy amikor 1940ben -35 fokot mértek, lehetséges hogy Zabaron még az hidegebb volt, dehát abban az időben még csak nagyobb városoknál voltak mérőállomások...

2018. júl. 6. 12:06
 4/6 EagleHUN ***** válasza:

Na igen.


Egyébként ha Zabar ellentettje érdekelne akkor a pozitív maximum rekordokat (legalábbis többet mint más mérőpontok) tudtommal szülővárosom Túrkeve tartja! :D

2018. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

5: 'Szerepen 34,Kaposvárott 19, és Budapesten 18, Csongrádon 14, Ásotthalmon és Sopronban 13-13, és Túrkevén 12 alkalommal mérték a napi legmagasabb hőmérsékletet.'

Ezekszerint Túrkeve csak a hetedik a sorba, de az is elég jó, hogy több mint tízszer. Egyébként én őszintén eléggé kételkedek a szerepi rekordokban, eléggé valószínűtlennek tűnnek (1918. szeptember 25. - 37,8 fok, majdnem 1 hónappal a nyár vége után...), meg nem értem hogy az OMSZ-nek miért tartott eddig hogy hivatalosítsák ezeket az adatokat, és hogy miért csak majdnem 100 év után tették ezt meg... egyébként ha hivatalosak is, akkor a maximum hőmérséklet immár nem a 2007 július 20.-i kiskunhalasi 41,9 fok, hanem 1921 augusztus 12.-i szerepi 42,2 fok...

Ami még érdekes, hogy Túrkevén ennek ellenére 3 hidegrekord is megdőlt 1920-ban, -15 fok alatti hőmérsékletet mértek akkor amikor még messze nem szokott ez a hideg jellemző lenni: október 31. (-16,8), november 1. (-17), november 2. (-15,1).

2018. júl. 6. 13:06
 6/6 A kérdező kommentje:
*4
2018. júl. 6. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!