Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez tényleg igaz?

Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés

((x^x)^x)^x...=2 esetén x=sqrt(2)?

A megoldás: x^2=2 => x=sqrt(2)



#matematika #végtelen_hatványozás
2018. júl. 6. 10:21
 1/7 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel bármilyen számra működhetne ez a dolog. Azt olvastam, hogy csak egy bizonyos intervallumon működik, ami ez

(1; exp(1/e)). De miért van ez? Ez egyáltalán igaz?

2018. júl. 6. 10:27
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Végtelen hatványozásig nem igaz.


Annyi igaz hogy (x^x)^x=2 egyenletet az x=sqrt(2) megoldás kielégíti. Helyettesíts be!

2018. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A lepontozó ostobáknak belinkelem a W.A megoldását is:


[link]


Mert ugye nem mindenki tudja beírni ezt az egyenletet -írástudatlansága miatt- így saját műveletlenségét az értelmes válaszok lepontozásában nyílvánítja meg.

2018. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez ebben a formában nem igaz. Amit az előttem lévő hozzászóló írt az igaz.

Levezetve:

[link]

[link]

(Mind a kettő ugyanaz)


Ha máshogy zárójelezzük akkor lesz annyi:

x^(x^(x^x)) ... = 2 --> x = sqrt(2)

Levezetés:

[link]

[link]

(Mind a kettő ugyanaz)


Úgy lenne matematikailag precíz leírni, hogy a megfelelő jelöléssel leírtam volna , hogy egy adott s sorozat határértéke lesz 2, ahol az első eleme a sorozatnak s1=sqrt(2), utána s2= sqrt(2)^sqrt(2), s3= sqrt(2)^sqrt(2)^sqrt(2) és így tovább.


----


"Ennyi erővel bármilyen számra működhetne ez a dolog."


Minden számra nem működhet, mert ha például a hatványtoronyba a kitevők kitevője mindig több mint 1 akkor "elmegy" a végtelenbe.

2018. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Minden számra nem működhet, mert ha például a hatványtoronyba a kitevők kitevője mindig több mint 1 akkor "elmegy" a végtelenbe."


A sqrt(2) is több mint 1, de ezt úgy értettem, hogy az egyszerűsítések után is több mint 1 lesz. Pl. sqrt(10) esetén már sqrt(10)^sqrt(10)^sqrt(10) egész része 11 465 232 665 416 253 168 lesz és eléggé bedurvul az exponenciális robbanás ez után ha növelem a hatványtornyot, de ki lehet számolni annak mintájára ahogy az előbb tettem, hogy 10^(10^(sqrt(10)/2)/2) lesz sqrt(10)^sqrt(10)^sqrt(10) esetén.

2018. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tatyesz ***** válasza:
2018. júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
3/6 nem én pontoztalak le...
2018. júl. 7. 10:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!