Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért esik manapság több eső,...

Miért esik manapság több eső, illetve nagyobb víztartalmú?

Figyelt kérdés

Gyakran elhangzik, hogy olyan vízmennyiség hull le rövid idő alatt, ami egy hónap, év átlagmennyiségének felel meg.

Miért nő a vízmennyiség?



2018. júl. 6. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez csalóka . Tavaszi őszi áradás nem nagyon van évek óta . Egyik terület folyamatosan ázik másik kiszárad és a hirtelen viharból lezúduló víz elfolyik a talajon csatornába vagy a tűző nap rögtön elpárologtatja 27 cfokon ....Májusba itt 2szer volt erős kiadós zápor 1-2 pár perces szemerkélés . 5kmre lévő település meg folyton eláradt a kilépő patak miatt ...
2018. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs dinamika a légkörben, a keletkező zivatarok lassan helyeződnek át, kis területen esik ki belőlük a csapadék.
2018. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szerintem vannak szellők, meg a frontok is elég gyorsan haladnak, nekem az jutott az eszembe, hogy a klímaváltozás lehet esetleg a háttérben, a globális felmelegedés, mert több víz párolog melegebb környezetben, de az a csekély változás, ami esetleg mostanra mérhető, csak tizedfok lehet, vagy tizedfokok lehetnek globálisan, de ez ennyire megnövelné a párolgást, hogy gyakoriak a rekordok?

Ha ez ettől függ, akkor valóban van félnivalónk egy teljes C fok hőmérséklet emelkedéstől, hiszen a világtengerek felülete elég nagy és megsokszorozódhat a lehulló csapadék.

2018. júl. 7. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!