Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Srácok, ez ehető gomba?

Srácok, ez ehető gomba?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Ebből a gombából szedtem. Arra emlékszem, hogy tavaly is szedtem ilyet, és hogy enyhén mérgező, de alapos főzéssel semlegesíteni lehet.

Muter viszont azt állítja, hogy ilyet még sose hoztam.


2018. júl. 12. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer biztosan.


Remélem nem vagy teljesen őrült, hogy egy fénykép alapján, ismeretlen szobatudósok kinyilatkoztatásaira bízod az életed...

2018. júl. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Piacokon megnézik neked
2018. júl. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Minden gomba eheto egyszer. Masodszorra nem mindegyik, mert belehaltal az elsobe.


Amugy a mergezo gombakbol nem lehet kifozni a merget. Nincs olyan mereg, ami ho hatasara elbomlik, vagy vitaminna valik.

2018. júl. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Mutasd meg gombaszakértőnek.

Főzéssel meg max. mikrobákat lehet ártalmatlanítani, mást nem nagyon.

2018. júl. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Amugy a mergezo gombakbol nem lehet kifozni a merget. Nincs olyan mereg, ami ho hatasara elbomlik, vagy vitaminna valik."

Ez nem igaz. Van pl. olyan galóca és tuskógomba faj, aminek a mérge min 20 perc főzésre elbomlik.

De a képen látható gomba nekem nem ismerős, ezek közül egyik sem.


Kérdező, ilyen hiányos gombaismerettel, "úgy emlékszen" alapján nem hogy evésre szedni, de még tapogatni sem kéne a gombákat. Van pár faj, aminek a mérgét már a spóráival elviszed a kezeden.


Alapszabály: ismeretlen gombához nem nyúlunk, csak gombaszakértővel megvizsgáltatott gombát használunk fel.


Itt mindkét szabály felrűgása megtörtént. Kuka. És gondos kéz- és tárolóedény-mosás.

2018. júl. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha a belőle letört, vagy lecsípett darab halványan megkékül, azonnal kidobhatod. Még a gombaszakértőig se kell elmenni.
2018. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Ez az a gomba, aminek nem tudom a nevét, de mindig találkozom vele kertben és rendre ki is rúgdosom. Nem enném meg a helyedben.
2018. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:

Volt már a kérdés és az 1es válasz is. :D


Most gondold meg azt írja valaki: ja ja ehető. :D


Érted...

2018. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bársonyostönkű cölöpgomba
2018. júl. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Üzenem annak, aki szerint a kékülő gombák nem ehetők: egyszer nyomkodj meg egy molyhos tinórut!
2018. júl. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!