Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy vannak...

Lehetséges, hogy vannak számunkra ismeretlen színek?

Figyelt kérdés
Az általunk ismert csillagok, anyagok, gázok fényét ismerjük ugye... De létezhetnek olyan csillagok, vagy égitestek, amelyek fényét színekre bontva nem tudnánk megmondani, hogy ez most kék vagy zöld stb... mert nem ismerjük. Vagy ez butaság?
2010. jún. 18. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Minden látható frekvenciát ismerünk honnan lenne más fény?
2010. jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nekünk ez a látható, még nem biztos, hogy csak ez van, nem?
2010. jún. 18. 15:19
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Ismerjük a nem látható (ultraibolya, infravörös) tartományokat is, csak azokat nem látjuk.


Szóval igen. Butaság.

2010. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

az kár

azért köszönöm :)

2010. jún. 18. 15:27
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A színek érzékelése elég szubjektív dolog. Nekünk három receptorunk van a szemünkben, és aszerint különböztetjük meg az érzékelt színeket. Más élőlények több/kevesebb színt látnak, aszerint, hogy mennyi és milyen érzékenységű receptoraik vannak. Szóval nem fogunk újabb színeket felfedezni már.
2010. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2010. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen a látható színtartományt ismerjük, meg a nem láthatóakat is, nem fogunk több színt felfedezni :)


Azonban nekem 19 évesen kellett megtudnom, hogy mi az az ekrü szín, meg a bézs... Mondjuk lányoktól, de szerintem a legtöbb fiú csak az alapszíneket ismeri :D

2010. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Böse ***** válasza:
Utolsó hozzászóló! Nálunk is ugyan ez volt a csajok ballagási blúzának a kiválasztásakor, nem a kőrösybe jártál véletlen???
2010. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy nekünk ez a látható, még nem biztos, hogy csak ez van, nem?"


A frekvenciák szorosan egymás mellett vannak mindkét irányban nincs olyan frekvencia ami hiányzik nincs rés közöttük.

2010. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne volnának. A héten szobát festettem, és kicsit megszaladt a színezőpaszta. Ilyen ronda vörösessárgát még életemben nem láttam!
2010. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!