Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire veszélyes viharban...

Mennyire veszélyes viharban kint mászkálni az utcán? Agyoncsaphat a villám?

Figyelt kérdés

2018. júl. 21. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Utcán szinte teljesen veszélytelen.

A házakba vagy a vezetékekbe fog csapni.


A legtöbb villámcsapás nyílt helyeken, pl. mezőn vagy strandon szokott történni.

2018. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Elég veszélyes!

Először is ronggyá ázol, aztán jön a nátha, vagy a tüdőgyulladás.

Aztán meg olyan rozogák a cégtáblák, hogy a fejedre eshetnek, hogy a tetőcserépről ne is beszéljek.

Egy elvakult autós simán elgázolhat, vagy legalább is alaposan lefröcsköl.

Viharban még az esernyőd is kifordulhat.

Ja, a villám?

A villámhárító ugyan elvezeti a javát, de a víz kitűnően vezeti az áramot, én ugyan nem kockáztatnám azt a keveset sem, amelyiket meg nem, mert ha egyszer minden vizes, még te is, akkor simán megcsaphat, mert a másodlagos hatást nem mindig hárítják a hárítók, különösen a régiek, bár statisztikailag kicsi rá az esély, hogy pont a közeledbe csap le, de azért mégis van, meg egy ilyen bolond nagy energiakisülésnél nincs biztos szabály, legjobb a jó meleg száraz kis kuckóból kuksolni kifelé, mert Franklin ide, vagy oda lehetséges, hogy a villámhárító sodrony már korrodált, vagy másképpen tönkrement és nem is kötelező villámhárítót felszerelni, vagy karban tartani, hihetetlen, de így van.

A földelési módszerek is különbözők, ma már léteznek teljes biztonságot adó villámhárító rendszerek, megfelelő földelési technikával, de még azok is tönkremehetnek egy idő után, meg korántsem alkalmazzák őket mindenhol, szóval van veszélye, adott esetben agyon is csaphat.

2018. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előfordulhat hogy beléd vág, vagy az egyik ága csap meg de az is elé veszélyes.

A villám a legmagasabb pontokba csap be, általában magas fákba, oszlopokba, házakba vág bele, de simán megeshet az is hogy nagyobb tisztáson a házak között az útba vág bele például, csak mert láttam erről videót, meg egyszer 200 méterre előttem főúton kb az út közepébe vágott be a villám, ijedtembe le is estem a bringámról, még szerencsém volt hogy akkor még nem esett.

A régi munkahelyem a város szélén van de már lakott területen belül, és ott a nagy parkolóba amit akkor félig lezártak bővítés és új csatorna kialakítás miatt akkor oda is jól bevágott a villám. Arra nagyon kicsi az esély hogy emberbe vágjon bele, de könnyen előfordulhat. Mondjuk ha erdőben vagy, vagy mezőn, esetleg parkban legbiztonságosabb a tisztáson ahol nincsen semmi magas dolog, se fa, se oszlop semmi, mert leginkább abba vág bele, de akkor te is jól teszed ha leguggolsz hogy minél alacsonyabban legyél mert ugyanúgy beléd vághat, de egy fatövénél ha belevág a fába akkor az "elvileg" leföldeli de annyira vezetni fogja még hogy téged is érni fog a csapás amibe vagy belehalsz vagy úgy megéget hogy szenvedni fogsz tőle napokig, és ugye ha belevág a fába azt szét is tépi valamennyire és a lehulló darabok szintén sérüléshez vezetnek.

Ha azt vesszük igazából sehol nem vagy biztonságban vihar idején csak zárt helyen, de egyébként minimális esély van arra hogy emberbe csapjon a villám, de sajnos megvan az a minimális esélye. Persze régebben voltak erről riportok hogy volt aki belehalt, volt aki túl élte. Yutubon láttam egy videót hogy a város közepén a magas épületek közötti úton éppen mozgó autóba vágott be a villám. Az autó veszett módon füstölt utána, az utasok kiszálltak sértetlenül de ez kegyetlen durva.

2018. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azon gondolkodtam, hogy vajon viharban az esernyő mennyire működik kis villámhárítóként, mármint mennyire növeli a villámcsapás esélyét.
2018. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugye, az átlag villám az felülről izgat, és alulról jön a csatlakozási szándék. Gyakorlatilag, ha a felülről jövő elég nagy befolyást fejt ki, akkor bármilyen alul levő kiemelkedésből indul ellenkisülés, legfeljebb nem az ér oda először a felülről jövő előkisüléshez. 3 m-es fém zászlórudak mellett álló ember fejéből is indult már, pedig alacsonyabb is volt, meg nem is volt annyira vasas. Mivel ez akár 10-100 A is lehet, ezt azért megérzi az ember, akár meg is szédülhet, bár ritkán hal bele csak ebbe. De ha a járda szélén szédül meg... szóval valóban jobb épületben (nem szalmatetejű kunyhóban!).
2018. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!