Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most a Nílus a hosszabb, vagy...

Most a Nílus a hosszabb, vagy az Amazonas?

Figyelt kérdés

Eddig nem mértem le egyiket sem,de az számomra érthetetlen,hogy ....na kezdjük előröl.Én úgy tanultam,hogy a Nílus a hosszabb,az Amazonasnak meg nagyobb a vízhozama stb.De a különféle természet csatornákon már többször hallottam , hogy újramérték és a Nílus kisebb,neten is olvastam ,hogy újra lett mérve ,és magasabban találták meg a forrást.

A wikipédia azt írja hogy a Nílus hossza 6853 km az Amazonas hossza 6992 km.És ezután van képe azt írni,hogy a Nílus hosszabb.Ottvan,nézétek meg.Nekik a 6992 kisebb mint a 6853.



2018. júl. 24. 01:08
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

"A Nílus (arabul: النيل - an-Nīl) a Föld leghosszabb (egyes mérések alapján a második leghosszabb) folyója."


"A dél-amerikai Amazonas folyó (spanyolul: Río Amazonas, portugálul: Rio Amazonas) A legbővizűbb és egyben a második leghosszabb (más mérések alapján a leghosszabb) folyó a maga csaknem 7000 kilométeres hosszával (a legbátrabb becslések alapján hossza 6992 km)"

Forrás: Wikipédia

Ez alapján szerintem elég egyértelmű a helyzet

2018. júl. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint láttuk, nagyjából egyforma hosszú folyókról van szó, a problémát az okozza, hogy nehéz meghatározni, hogy valamelyik folyó hol ered, hiszen ahogy haladunk rajta felfelé, úgy bomlik egyre kisebb ágakra, most melyik legyen a forrása, nehéz eldönteni.

Különösen az Amazonas problémás, de mindkét folyónál vannak olyan kisebb, nagyobb ágak, amik időszakosak, az időjárás függvényében, a leesett csapadék következtében jönnek létre egy vízgyűjtő területről, így ennek a szakasznak a hossza megnőhet, vagy rövidülhet adott esetben.

Aztán a nyomvonal is változik helyenként rendszeresen, így bármikor méred, sanszos, hogy más értéket kapsz, az őserdőben nincs kiépítve a meder oldalán a védmű, vagy a gátrendszer, csak a természetes, a kivájt meder található, de az nincs garantálva mindenhol, vagy hogy ne haladja meg a vízmennyiség, kiáradva és időszakosan megváltoztatva a főfolyást, vagyis még műholdról is állandóan változó paramétereket mérnek, ami ma igaz, az holnap már lehetséges, hogy nem.

2018. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dellfil ***** válasza:
45%

Előkotortam a 2004-es kiadású Földrajzi Világatlaszomat és a következőket találtam:


A Föld leghosszabb folyói:


Nílus - Fehér-Nílus - Albert-Nílus - Viktória-Nílus - Viktória-tó - Kagera - Ruvuvu - Ruvyronza


Hossz: 6690 km


Vízgyűjtő terület: 2 870 000 km^2


Jangce - Tungtien - Mörön - Tuotuo


Hossz: 6300 km


Vízgyűjtő terület: 1 830 000 km^2


Amazonas - Ucayali - Tambo - Ene - Apurimac


Hossz: 6296 km


Vízgyűjtő terület: 7 180 000 km^2


A vízhozamok:


Amazonas - Legkisebb: 72500 m^3/sec

Közepes: 110000 m^3/sec

Legnagyobb: 280000 m^3/sec


Jangce - Legkisebb: 4000 m^3/sec

Közepes: 31000 m^3/sec

Legnagyobb: 80000 m^3/sec


Nílus - Legkisebb: 530 m^3/sec

Közepes: 2633m^3/sec

legnagyobb: 7620 m^3/sec


A tévedés joga fenntartva.

A szerkesztőbizottság kéri a tisztelt olvasókat, hogy az esetleges tartalmi hibákat szíveskedjenek a Catographia Kft.-vel közölni.

1950 Budapest, Pf.80

mail@cartographia.hu


dellfil

2018. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

delfill ez nem sokat jelent már ma.

mindig taslálnak új oldalágaka és változik az időjárás hatására is stb.

ezt nehéz eldönteni most talán az amazonas a hosszabb, de nem sokkal ez lehet évenként változik

2018. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!