Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol kell jelezni ha találnék...

Hol kell jelezni ha találnék egy új virágfajt és szeretném el is nevezni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 09:27
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én az MTA-nál próbálkoznék.

De miért vagy olyan biztos benne, hogy új fajt találtál?

2018. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha új fajt találtál, akkor azt egy nemzetközi tudományos folyóiratban kell közreadni, elnevezni, megadni a leírását, fotókat, rajzokat és a differenciál diagnózisát, vagyis, hogy hogyan lehet megkülönböztetni a legközelebbi rokonaitól, hozzá leghasonlóbb más fajoktól.


Ehhez persze szükséged volna egy szakértő taxonómusra, aki szakszerűen le tudja írni az új fajt, ha valóban arról van szó.


(Ha írsz privátot és leírod a részleteket, akkor meg tudom adni, hogy kihez fordulj, úgy folyóirat, mint szakértő tekintetében.)

2018. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Biztos nem vagyok benne, de eddig nem találkoztam vele, és a növényhatározómban se volt benne. Volt két hasonló, de mindkettőnek más volt a levélzete.
2018. aug. 9. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!