Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik csoportszelekció?

Létezik csoportszelekció?

Figyelt kérdés
Elég sok mindent olvastam róla, nem tudom mit higgyek.

#biológia #evolúció #szelekció #csoport. altruizmus
2018. aug. 9. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Az altruizmus pl. nem igen magyarazható enélkül. Meg tkp. az ember legfontosabb, meghatározó tulajdonságai sem.
2018. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudtommal az altruizmus magyarázható úgy, hogy az adott "egyednek" is hasznos legyen. Hiszen, ha rokonát segíti, akkor a saját génjeit is terjeszti ezáltal. Ezt a nézetet erősíti a Hamilton-törvény is (a rokonsági fokkal egyenesen arányos az altruizmus mértéke).
2018. aug. 10. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Igen, én is hallottam erről, az altruizmust igazából csak azért hoztam fel, mert kiváncsi voltam, mennyire melyültél el a dologban. Én pl. csak annyira, hogy tudjak az altruizmus vitatott voltáról.

Annyit azonban tudok, hogy maga a csoportban élés is lehet adaptiv, és annak sem látom akadályát, hogy a különböző, szaporodási közösséget alkotó csaoportok tulajdonságai, főként etológiai sajátosságai is eltérőek lehessenek egymástól, és ezek az eltérések akár előnyt is biztosíthassanak a csoport tagjai számára. Így nem oktalanság az egyes eltérő tulajdonságú csoportokat tekinteni a szelekció alanyainak.

2018. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pombe ***** válasza:

A rokonszelekció nem ad magyarázatot minden szitura...


[link]


Igazándiból a csoportszelekció, ill. többszintű szelekció egyre nagyobb elfogadottságnak örvend a szakmai körökben.


[link]


"Hamilton alapvető feltételezése a genetikai rokonság fontosságáról érvényes maradt, de az összesített rátermettségről alkotott korábbi értelmezése mint a csoportszelekció alternatívája tévesnek bizonyult, amint azt maga is elismerte."

2018. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Brit tudósok megmondták már….
jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!