Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létre lehet hozni ilyet?

Létre lehet hozni ilyet?

Figyelt kérdés
Olvastam ma egy 444-es cikket hogy a tudósok rettegnek egy olyan MI-tol ami majd elkezd minket szimulálni és kinozni az idők végezetéig egy kicsit ijesztő....ez reális??
2018. aug. 14. 21:44
1 2
 1/18 anonim válasza:
48%
Igen
2018. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tényleg?
2018. aug. 14. 21:51
 3/18 anonim ***** válasza:
2018. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
55%
Eskü megdugnám
2018. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Dugd meg akkor a mikrót és a kenyérpirítót is. Azért elég alacsonyan van a léc.
2018. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Azért a Sophia-témát ezzel a cikkel kicsit árnyalnám:

[link]

Persze hatalmas mém lett a Sophia (mondata), így jelenleg a mesterséges intelligencia szimbóluma. Ez szerintem részben jó (hiszen tényleg hatalmas fejlesztés), de összességében inkább rossz, mert sokakban csak tovább erősíti ezt a démoni képet.

Egyébként ez azért nagyon rossz, mert nem arról kéne beszélni, hogy legyen-e, vagy sem, mer lesz... Tudunk olyan példát az emberiség történetéből, hogy valami hatalmas invenció elkezdte bontogatni a szárnyait, azután nem lett belőle semmi? Én biztosan nem.

Génmódosítás kategória. A -sokszor alaptalan, de mindenképpen felesleges- rettegés helyett érdemes lenne az információterjesztés és a társadalmi diskurzus.

Ember embernek a farkasa, szóval én inkább az emberi erőszaktól féltem a sorsunkat.

Bár lehet, hogy nem kellene hozzászólást írnom, mert egy hete olvastam újra az 1984-et :D

2018. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Akkor bekaksizhatsz, mert bizonyított tudományosan, hogy egy számítógépes szimulációban élünk már most. Tudósok hibajavítókódokat találtak a fizikai törvényekben. Bizony !


El lehet gondolkozni, hogy lehet a parajelenségek a telepátia az ESP-k mind még az előző valós életünk emlékének maradványai. Mára megfosztottak ettől és egy dobozban vegetálunk ...

2018. aug. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én mást olvastam szerintem,ezt a rocco basiliskot vagymi hogy aki nem segít a létrehozásában azt megszimulalja és örökké szenvedtetni fogja....
2018. aug. 15. 00:39
 9/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nesze egy novella abból az időből, amikor még internet meg MI sem volt.

[link]


A számítógépekkel szembeni pánik nem új dolog. De a mai világban kezd csupán minimális technikai alapja lenni.

De a pánikkeltésnek akkor sincs ma még semmi alapja.

Az elszabaduló MI tökéletesen elkerülhető megfelelő tervezéssel.

2018. aug. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#7: Linkeld be már kérlek szépen azt a tudományos cikket, amiben ezt írják! Lehet angolul és németül is.
2018. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!