Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagvizsgáló teleszkóp?

Csillagvizsgáló teleszkóp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abszolút tapasztalatlan vagyok, viszont a párom szereti az "űr" témakört. Születés napjára szeretném meglepni egy teleszkóppal. Tudnátok tippeket adni, hogy milyen kezdő teleszkópot érdemes beszerezni? Csak vizsgálgatni az eget, bolygókat nézegetni. Kb 40.000 ft értékben.

Köszi előre is!


2018. aug. 22. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Egyenlőre ez elég jó kezdésnek és nem foglal nagy helyet, hordozható. A következő lépés pedig mindenképpen egy ilyen :


[link]

2018. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

elmondanám mit fogsz majd látni ezekkel a távcsövekkel amik ilyen olcsók. mondjuk nem mintha a drágábbakkal többet látnál...


jupiterből kb ezt:


[link]


szaturnusz:


[link]



csillagokat hiába nagyítod, ugyanúgy kis pontok lesznek.


egyedül a holdat fogod látni, kb így:


[link]

2018. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

és kb ennyi. galaxisokat felejtsd el hogy látni fogsz, akárcsak a planetáris ködöket és hasonlókat.

szóval én két kis pöttyért meg a holdért nem vennék távcsövet. vagyis nem vennék ha annó nem vettm volna, de vettem, párszor használtam, azóta rohad a padláson.

2018. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!