Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan működik a demagnetizáló?

Hogyan működik a demagnetizáló?

Figyelt kérdés
Ha van egy mágneses csavarhúzóm és beteszem egy demagnetizerbe, akkor tulajdonképpen hogyan megy le róla a mágnesesség? Mi történik, ha egy rendes mágnest teszek a demagnetizerbe?

#fizika #mágnes #elmélet #demagnetizer
2018. szept. 10. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom hasonlóképpen, mint régen a magnókazetta törlése, vagyis nagyfrekvenciás változó mágneses tértől távolodva (lassan kihúzva) úgy szalad körbe a tárgy hiszterézis görbéjén, hogy egyre kisebb "köröket" tesz meg, amíg végül csak minimális mágnesessége marad.
2018. szept. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én konkrétan erre az eszközre gondoltam:

[link]


A nagyfrekvenciához nem váltakozó áram kellene? Ez ha jól tudom, akkor egy passzív eszköz, ezért érdekelne a működési elve.

2018. szept. 11. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, az elv ugyanaz, csak itt állandó mágnesekkel oldják meg.

[link]

2018. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Inside the demagnetizer, the screwdriver is exposed to an opposite magnetic field, but with a twist. Notice the stepped layout in the demagnetizer? This is designed to create an irregular magnetic field that randomly spins the magnetic moments. The result: Any magnetic field the tool exhibits will quickly disappear."

[link]

2018. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de magyarul is el tudná valaki magyarázni? Nem teljesen értem ami le van írva... :\
2018. szept. 13. 19:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!