Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem tudom ertelmezni ezt a...

Nem tudom ertelmezni ezt a csillagaszati eredmenyt!?

Figyelt kérdés

Van egy animacio a cikkben:


[link]


Eleve mar azt nem ertem hogy tavolsag-sebesseg grafikont csinaltak. Meg sosem lattam ilyen grafikont ami a tavolsag-sebesseg valtozasat mutatta be.


En csak kulon-kulon tudom ezt a kettot elkepzelni, tehat amit en latok az ez:


- az animacio vegen (sok milliard ev telt el addig) egyszeru kormozgast latunk

- ha kormozgas van akkor nekem abbol az jon le hogy a magassaga fel es le oszcillalt szinuszosan, a sebesseg pedig szinten oszcillalt szinuszosan


Szoval nem ertem mi a lenyege ennek a grafikonnak vagy inkabb felfedezesnek. Kor mozgas, mert keringtek valami korul es kozben a kor sugara is valtozott (novekedett) innen a spiralis mozgas.


Ennyi lenne a lenyege? Ez nem valami nagy felfedezes szerintem.


2018. szept. 25. 20:27
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem ott rontod el, hogy a galaxiskorong-beli körmozgásra gondolsz, ez pedig nem az, ez a korong síkjából való kilengés bemutatása, annak kitérése és a kitérés változó sebessége.

A végén beálló "körmozgás" a grafikonon egy harmonizálódó lengést jelez a galaxis síkjából fel-le kilépve, előtte köröző spirális viszont az ezt a végkifejletet létrehozó zavaró tömeg jelenlétét mutatja. Ott a kilengő csillagok sebessége és kilengésük mértéke nem volt szinkronban, mint egy lengő rugónál kéne, a sebesség változása késett- sietett az amplitúdóhoz képest.

2018. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két adatot minden további nélkül lehet ábrázolni egy kétdimenziós koordinátarendszerben. Például egy egyenletes sebességgel mozgó test egy adott ponttól mért távolságának ábrázolása: x tengely a sebesség, y tengely a távolság, akkor ez egy függőleges (y tengellyel párhuzamos) vonal lesz az x tengelytől kiindulólag.


A cikkben egyes csillagoknak a Tejút síkjától való távolságát és sebességét ábrázolták, egy ilyen koordinátarendszerben, így kapták azt a telített ellipszist, ebből arra következtettek, hogy az egy másik galaxis csillagait mutatja. Ha a tejútrendszer csillagait ábrázolták volna így, más alakzatot kaptak volna. Ez a cikk tartalmának lényege.

2018. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!