Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » DNS nélkül hogyan létezhet élet?

DNS nélkül hogyan létezhet élet?

Figyelt kérdés
Egyszer a Discovery-n láttam egy műsort, és abban volt hogy Ausztráliában vörös eső esett. Nem volt ismeretlen jelenség, mert volt hogy már az agyagport felkavarta a szél és az keveredett hozzá az esőcseppekhez. De most nem az történt, meteoritokból származott az a vörös "valami". Találtak több meteoritot is amik belsejében ugyan azt a (ha jól emlékszem baktérium jellegű) életformát találták meg. A legérdekesebb az volt hogy nem volt DNS-e, így el is mondták hogy nem tudják hogyan "él". Azóta már rájöttek erre? Lehet erről valamilyen infót találni? Google-ben most így hirtelen nem találtam róla semmit.

2018. szept. 28. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A DNS előtt RNS volt.

RNS nélkül nincs élet, viszont a szokásos 3-as kódolás helyett létezhet kettes (nagyon kezdetleges) és négyes is (nagyon ritka és régi).

2018. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden élőnek van dns-e, az rns elég a továbbéléshez
2018. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 dq ***** válasza:
És nem találtak meteoriton életet, rosszul emlékszel vagy hazudtak.
2018. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Biztos hogy jól emlékeztem, mert utána még valakivel beszélgettem is erről.

Szerintem itt akkor inkább beetetés lehetett, úgy adták elő mint valami "hú de nagy dolgot" hogy nincs DNS-e, de akkor ezek szerint simán lehetséges. Köszönöm a válaszokat.

2018. szept. 29. 09:34
 5/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb vírusnak pl. nincs DNS-e, RNS van bennük.
2018. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Közbe eszembejutott hogy amiatt mondták hogy nincs DNS-e, mert nem találtak benne semennyi foszfort.
2018. szept. 29. 11:06
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az aminosavakkal kevered? Azt már találtak meteoritokban.
2018. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem. Több meteorit darabot is begyűjtöttek, majd azoknak a belsejében is megtalálták ugyan azokat az élőlényeket. Mondjuk arról nem beszéltek, hogy utólag nem-e kerülhetek bele. Mert ha nem teljesen zárt ezeknek a meteorit daraboknak a belseje, akkor belefolyhatott szerintem az eső.

Megpróbálom megkeresni hogy pontosan melyik műsorban volt.

2018. szept. 29. 13:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem elég zavaros, tekintve, hogy földönkívüli életet még senki nem talált. Szerintem is rosszul emlékszel, vagy hülyeségeket beszéltek a műsorban (szintén nem elképzelhetetlen). De amúgy sem igazán értem a kérdést. Ha földönkívüli életet találnánk, akkor az lenne a meglelő, ha lenne benne DNS. Sőt, akkor hatalmas valószínűséggel általunk "kihurcolt" lény lenne, hiszen annak mérhetetlenül kicsi az esélye, hogy egymástól függetlenül kétszer is kialakuljon a DNS.
2018. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát nem találtam meg pont azt a műsort amiben láttam. Viszont ebben ugyan erről beszélnek: The Unexplained Files S01E06 / Valódi X-akták 1.évad 6.rész

Egyébként tényleg rosszul emlékezhettem, mert nem Ausztráliában történt. Valamint itt már megkérdőjelezik hogy valóban meteorittal érkezett-e be, illetve a meteorit darabok vizsgálatakor sem valami meggyőzően beszélnek. Amit én láttam ott sokkal határozottabban adták elő az egészet.

2018. szept. 30. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!