Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Normális hogy a "másik oldalon...

Normális hogy a "másik oldalon" látom a Marsot?

Figyelt kérdés
a nyár folyamán megbizonyosodtam itt róla hogy amit egy éjjel alatt narancssárga ragyogó csillagocskát láttam, legelőször laposan alacsonyan, az a Mars lehet. azóta is helyzetéhez közelében találom, nem folytatok konkrét megfigyeléseket de tudom hogyha a telkünkhöz képest balra fel nézek akkor megtalálom, hol magasabban, hol alacsonyabban. viszont ma meglepett hogy kimentem nemrég, éjjel fél 11 után pár perccel, és nem volt ott, hanem a szokásoshoz képest nem bal, hanem a jobb oldalon láttam ragyogni ezt a narancssárga fénylő pontot. ez természetes jelenség, vagy mást láthattam?
2018. szept. 28. 22:42
 1/8 2*Sü ***** válasza:
100%

A Föld kering a Nap körül. Mindig más csillagkép irányában van a Föld sötét oldala. Amúgy a Föld kering a tengelye körül is. Ráadásul a Mars is kering a Nap körül.


Ebből következően:

- Ugyanazon éjszakán máshol látsz egy adott csillagot este, éjfélkor, hajnaltájt, mert a Föld forog hozzájuk képest.

- Az adott évben mindig más és más csillagképet látsz az adott irányban mondjuk napfelkeltekor. Ezért kötik az asztrológiában az év különböző időszakait egy-egy csillagképhez, mert az év adott időszakában az a csillagkép látszik napfelkeltekor.

- A bolygók látszólagos helye az égbolton aztán végkép változó. Mint látható a csillagképek is változó irányban látszanak az éven és egy napon belül is, ehhez képest a Föld is, a Mars is közben elmozdult a helyéről, mert hát ugye mindkettő kering a Nap körül.


Igen, a Mars adott irányban látszódik 21:00-kor, és teljesen más irányban látszódik ugyanannak az éjszakán 4:00-kor.


Igen, a Mars adott irányban látszódott mondjuk június 1-én 23:00-kor, és egészen más irányban látszódik ma 23:00-kor.

2018. szept. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. szept. 28. 23:05
 3/8 A kérdező kommentje:
valószínűleg azt a hibát követtem el hogy rájöttem hogy hol vannagyjából július-augusztusban, és azóta is mindig azon a kerestem ha néha eszembe jutott :D
2018. szept. 28. 23:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék csak hozzá, hogy a Föld nehezen tud keringeni a tengelye körül, forogni viszont annál inkább.
2018. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> Annyit tennék csak hozzá, hogy a Föld nehezen tud keringeni a tengelye körül


Nehezen tud, de megcsinálja, mert erős és elszánt. :-)


De viccet félretéve: igen, rosszul fogalmaztam. Elnézést és köszi a korrekciót.

2018. szept. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 grafno ***** válasza:
A googleplayen van egy app ami a csillagokat mutatja kb úgy ahogy mozgatod a telodat.
2018. szept. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most már távolodunk is egymástól, tehát jóval halványabban fogod látni az elkövetkező egy esztendeig. Azután ismét közeledik :-)
2018. szept. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
A tél és nyár közti látási irány különbségét jól mutatja pl. az Orion csillagkép, amit nyáron nem látsz, de télen igen. Konkrétan nyáron is rálátsz, de mivel akkor nappal, nem látod a nap fénye miatt.
2018. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!