Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vagyunk itt mi emberek?

Miért vagyunk itt mi emberek?

Figyelt kérdés
Miért van űr? Miért van egyáltalán valami? Miért nincs semmi? De a semmi is valami, mert mi van? Semmi! Szóval az már valami. És mondjuk az űrön túl mi lehet? És még azon is túl? De mennyire lehet végtelen ez az egész világ vagy hogy mondjam. Mert ugye ha semmi nincs mondjuk az űrön túl, az is valami, mert a semmi is valami. De a végtelen se lehet, mert ha valami végtelen akkor az növekszik, de ha én gyorsabban megyek mint pl ahogyan az űrön túli "dimenzió" növekszik akkor ott tényleg abszolúte semmi nincsen mert még nem nőtt ki odáig. De semmi nem lehet mert a semmi is valami szóval akkor nem is növekedhet hanem csak szimplán végtelen de az hogyan? Kiégtem...

2018. okt. 10. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Ez olyan Besenyő Pista bácsis eszmefuttatás volt, de ne aggódj, más sem érti a végtelen fogalmát, mert az emberi agy nem erre lett tervezve. Engem pl akkor ráz ki a hideg, amikor meghallom, hogy xy csillag 100.000 fényévre van. Ez nem Szolnok-Pest távolság.
2018. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Mert Isten így teremté gyermekem !
2018. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Meg tudnad ezt fogalmazni 1 mondatban?
2018. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Örülök hogy egyáltalán mondatokba tudtam szedni, ugyanis gondolkozok rajta 5-10 percig, majd bevillan pár másodpercre hogy igen erre gondoltam megvan ez így logikus, de utána el is felejtem.
2018. okt. 10. 19:23
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Böff
2018. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked találták fel a vallást, válasz egy szimpatikusat közülük, mert ez az eszme futtatás alapján a tudomány nem a te asztalod, könnyebb lesz neked is, ha szimplán hiszel valamiben.


Nem viszem végig, mert belefájdulna a fejem, de néhány tény, ami segíthet a kusza eszmefuttatásodhoz:

-A világűr nem semmi, hanem egy roppant ritka és nagyon hideg közeg.(átlagosan 2,7 K hőmérsékletű, köbméterenként pár atom)

-A világűr határtalan, de nem végtelen, az ősrobbanás utáni időszakban gyorsabban tágult, mint a fénysebesség, és azóta is tágul, még ha a határsebességél haladnál(fénysebesség ha így ismerősebb), akkor sem érnéd el soha a "szélét", de a fizika szabálya alapján, még a fénysebesség sem érhető el a számodra, mert nyugalmi tömeggel rendelkező test felgyorsításához végtelen mennyiségű energia kellene, azaz csak megközelíteni lehet, elérni nem.

-Az hogy mi volt az ősrobbanás előtt, illetve mi van a mi univerzumunkon kívül, arról a tudósoknak is csak találgatásuk van.

2018. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

már leírtam, amit ehhez is írnék ennél a időközben lezuhant kérdésnél: 6,12,16,24,26

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Heidegger így fejezi be (!) a tanulmányát:

Miért van inkább valami, hogy nem inkább semmi?

Nem lehet megválaszolni - nyitva marad nála is a kérdés.

Játékból van. Ez a legjobb talán.

2018. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Szerintem neked találták fel a vallást"

Vallásban nem hiszek, és nem is fogom magam hazugságokkal

tömni, csak azért hogy kioltsam a kiváncsiságom.


"A világűr nem semmi"

Nem a világűrre gondolom hogy semmi, hanem az ami még azon is túl van, de mint írtam valaminek lenni kell, mert olyan hogy semmi nincs, mivel az is valami.


"A világűr határtalan, de nem végtelen, az ősrobbanás utáni időszakban gyorsabban tágult, mint a fénysebesség, és azóta is tágul"


Itt sem a világűrre gondolok, hanem arra amibe a világűr van. Mert ha tágul, akkor a határán túl van valami, és annak határán is van és így tovább a végtelenségig, ugyanis a semmiben nem lehet, mert semmi nincsen, mert az is valami.

2018. okt. 10. 20:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt kérdezem magamtól, csak pindurkát más hangsúllyal...
2018. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"ha tágul, akkor a határán túl van valami"

Erről már elég sokat beszéltünk.

NINCSEN határa!

Ugyanúgy, ahogy egy lufi is tud tágulni, és annak sincsen határa (t.i.: akármeddig sétálhatsz rajta, sose jutsz el a "végére").


Ezzel együtt létezhet valami a világűrön kívül is, csak erről még nem sokat tudunk.

2018. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!