Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikorra becsülöd egy Földhöz...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Mikorra becsülöd egy Földhöz hasonló planéta (távcsöves) felfedezését?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2050 körülre mondanak olyan távcsövet, amivel kimutatható az élet egy Földhöz hasonló bolygón 20 fényéven belül. Nem vagyok benne biztos, hogy egy átlag távcső elvén fog működni. Addig változhat az amerikai politika, úgyhogy én 2050 és 2080 közé tenném...
2010. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Már találtak Földhöz hasonló bolygót. Úgy nevezték el Vénusz. Rengeteg mindenben hasonlít a földhöz: méret, mágneses mező, gravitáció (bár ez kisebb), csak épp nincs holdja és túlságosan sűrű a légköre.


Hogy olyat mikor fedeznek fel, ami lakható is, azt kitudja. Az eső válaszoló teleszkópjával már bármikor megtörténhet, de akkor is elérhetetlenül messze lenne.

2010. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, maximum 5 éven belül találnak extra-szoláris Föld típusú bolygót.


maci

2010. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én úgy értelmeztem, a földhöz hasonlót, hogy az életet is ki lehessen mutatni. Igen, így 5 éven belül, már találtak 3 földtömegű bolygót.
2010. jún. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Kepler űrtávcső már elkezdte a Föld-szerű exobolygók felkutatását. Íme a legújabb cikk:


[link]


Sajnos ahhoz, hogy kimutassuk az élet nyomait sokkal közelebb kell merészkedjünk az adott bolygóhoz, ami viszont, különösen ha több ezer fényévre van tőlünk, hosszú időbe telik. Még a Naprendszert sem térképeztük fel teljesen, a Titán nevű holdat most pásztázzák, hogy lehet-e ott primitív, baktérium-szerű élet.

2010. jún. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egyelőre csak a fizikai hasonlóság (kőzetbolygó, hőmérsékleti- és mérettartomány hasonlósága, légkör lehetősége, stb.) érdekelt amikor feltettem a kérdést.

Az élet meg úgyis megtalálja a kiskaput :-) (aztán bezárja maga mögött)

2010. jún. 25. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!