Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a hiba a logikámban amikor...

Mi a hiba a logikámban amikor megadott frekvencia mellett a csúcsfeszültség és egy megadott feszültség között eltelt időt akarom kiszámolni a szinuszos függvényen?

Figyelt kérdés

Ugye ebből a képletből kijön : U(pillanatnyi) =U(maximalis)*cos(omega*t)


De én előtte magamtól erre gondoltam: Mivel 50 Hz azt jelenti, hogy 1/200 s alatt teszi meg a csúcsfeszültség és 0 közötti távot, ezt az időt elosztom a csúcsfeszültséggel, majd megszorszom a csúcsfeszültség és a megadott [csúcsfeszültség és 0 közötti] adott feszültség különbségének értékével értékével.


Az első, elméletileg helyes képletből az jön ki t-re, hogy 0,143 s, míg az én gondolkodásom alapján az, hogy 2,769*10^-3 s. Nem tudok rájönni, hogy miért nem helyes a gondolatmenetem.


2018. okt. 23. 22:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Időközben kiderült, hogy rossz lehet a képlet megoldása és 2,55*10^-3s lehet a megoldás. Ebben az esetben ennyi eltérés belefér vagy valamiért még mindig rossz az eredményem?
2018. okt. 23. 22:56
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ott, hogy a te "egyszerűsített" gondolatmeneted szimmetrikus háromszög jelalakra igaz és nem lesz igaz a színuszosra. Minnél távolabb keresed az időt a nullátmenettől annál pontatlanabb lesz a közelítésed (színuszost feltételezve, és nem coszínuszost). U(t)=U(csucs)*sin(omega*t) a helyes alak.
2018. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A képleted egy háromszögjel esetén működik.

Szinuszjel esetén muszáj beleraknod egy szinuszt (vagy koszinuszt) a képletedbe.


[link]

Szóval a kék (3.) jelalakra működik, a pirosra (1.) legfeljebb egy közelítésnek jó.

2018. okt. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem már, köszi a válaszokat!
2018. okt. 23. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!