Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia:egyenletrendezésnél...

Kémia:egyenletrendezésnél honnan tudom, hogy termék, tehát ami létrejön abból mennyi atom jön létre a reakció során?

Figyelt kérdés

Nem az oxidációs számokról beszélek, hanem pl:


2P+5Br2 = 2PBr5


Mielőtt elkezdenék dolgozni az oxidációs számokkal, azt honnan tudom, hogy a majd 5 db Bróm atom fog létrejönni?


Azt be kell biflázni?


köszi


2018. nov. 3. 18:25
 1/4 anonim válasza:

nem jött létre semmi, a baloldalon ugyan úgy ott van


az,hogy miért pont az a vegyület jött létre az ilyen lewis sav-bázis-os hülyeség

https://www.youtube.com/watch?v=1ZlnzyHahvo

2018. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nulla, kémiai reakciókban nem keletkezik és nem tűnik el atom. Csakis a köztük levő kapcsolódások változhatnak.
2018. nov. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de ha majd lesz akár egy feladat, hogy mi történik Fluor és Bróm reakciójánál akkor magamtól elöször is ezt kell felírnom, még a legelején:


P+Br2 = PBr5


Na és honnan tudom, hogy ott egy ötös van?

2018. nov. 3. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:

A lehetőségeket a periódusos rendszerben elfoglalt helyéből tudod. 5. főcsoport, vagyis 3 vagy 5 kötést létesít általában.

Hogy pontosan melyiket, azt a reakciópartner és a körülmények alapján tudod megmondani. Lehetne PBr3 is. Éppenséggel annyira lehetne, hogy így készíthető a PBr3 is. Csak éppenséggel ahhoz különlegesebb körülmények kellenek, mivel a Br2 erősen oxidatív, ezért a PBr5 a kedvezményezett. Szóval, röviden és tömören azt a kémiai szemléletedből tudod, hogy a lehetőségek közül melyik keletkezik. "Bebiflázni" nem lehet, mert gyakorlatilag végtelen sok kémiai reakció van.

2018. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!