Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány méter mély lehet még a...

Hány méter mély lehet még a Duna a legmélyebb pontjain, ha most 2018as folyó apadása következtében, a legalacsonyabban mért vízállást tekintem 0 szintnek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ha a Duna legmélyebb helyein a normál vízálláskor elérheti a 10-15m mélységet, akkor most körülbelül mennyi lehet?

2018. nov. 9. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

És mégis, ezen a 2800 km-en melyik ponton lévő nullára gondolsz? Mert nagyon nem mindegy.

A Dunát a hajózhatósága miatt kotorják, így a főmederben mindig van 2-3 méter víz itt Magyarországon. De például Orsova előtt a duzzasztónál és az áttörésnél 20 méteres.

2018. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 EagleHUN ***** válasza:
Valóban minden mérési pontnál gyakorlatilag "önkényesen" választott a 0! Ennél fogva minden pontnál más más a mélység a 0m-es vízálláskor is. Még akkor is ha a meder mérete és formája két mérési pontban ugyanolyan is lenne!
2018. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EagleHUN ***** válasza:

" így a főmederben mindig van 2-3 méter víz itt Magyarországon."


Egy folyamról beszélünk! Leapadva is több 100m széles.

Szóval ahol kotorják is legalább 5-10m közt van még leapadáskor is.


(2m? 1-es ez viccnek is rossz. Ez alatt már akár leérne a lábad is...nc)

2018. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig van ahol ilyenkor 2m, vagy annál is kevesebb. Meg kell hallgatni a vízállásjelentést, ott bemondják a gázlóknál milyen a vízmélység, meg fogsz lepődni. Jelenleg korlátozva van a teherforgalom a Dunán, ha látok valami uszályt néhanapján az is üresen megy. Különben úgy tudom a mederkotrást befejezték mivel már a duzzasztók miatt nem jön kavics felülről. Ami kavicsot kiszednek, az mind az alföldi oldalon az egykori meder helyén nyitott bányákból teszik.
2018. nov. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igaz, nem fogalmaztam meg pontosan a kérdést. A mélységet a legalacsonyabb mért vízállás idején a víz felszínétől tekintettem volna nulla pontnak. Ezen értékeknek a folyó magyarországi szakaszán vagy a budapesti szakaszán belül a margit híd és erzsébet híd között néztem volna utána.
2018. nov. 16. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!