Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » LSD-nek az osszetetele minden...

LSD-nek az osszetetele minden kemiai anyagjanak?

Figyelt kérdés

Egy prezentaciohoz kellene de viszont nagyon rossz vagyok kemiabol es olyan bena vagyok,hogy nem is talalom ezeknek a nevet: C20H25N3O

Ha valaki tudja kuldje el legszives. koszonom


2018. nov. 14. 10:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akkor elég lett volna annyi írni, hogy milyen elemeket jelölnek ezek a betűk vagy vegyjelek: C,H,N,O. (Merthogy ezek elemek.)
2018. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Wadmalac ***** válasza:
Gondolom azt sem tudta. Én úgy emlékeztem, hogy a periódusos rendszer még ált. sulis anyag, de úgy néz ki, már nem.
2018. nov. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"nagyon rossz vagyok kémiából"

Aki nagyon rossz kémiából, az nem tudja, mi az elszappanosítás, mi a kovalens kötés, nem tud reakcióegyenleteket felírni, vagy nem tud alkáli fémeket vagy nemesgázokat sorolni.

De hogy még nem halottál róla, hogy pl. a H2O-ban mi a H és az O...

2018. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem,haver. Én alapjáraton kihagytam azt a részt egy magán ügyből kifolyólag és közben nem tartottam fontosnak ezt az egész táblázatot ezért nem is pótoltam.

És amúgy is nem is volt időm mert én Németben tanulok és még bentlakásos iskolában is és ott nincs internet (bár nem is mintha annyira kellene nekem) és így nem tudok utána nézni csak amikor éppen informatikánk van vagy azzal a tanárral akivel vagyunk az infó terembe tanulunk.

És de,tudom,hogy mi az a H2O....

2018. nov. 15. 19:35
 15/18 anonim ***** válasza:
wtf
2018. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"Aki nagyon rossz kémiából, az nem tudja, mi az elszappanosítás, mi a kovalens kötés, nem tud reakcióegyenleteket felírni"

Ezek miatt,mert nem tudom ne engem hibáztass hanem a mai tanárokat vagy az iskola rendszert,hogy nem tanítják.

És amúgy meg mégis 10.-ben vagyok és mégsem tudom azt a hülye táblázatot.

Ebből is látszik,hogy mennyire kell az akárhova is,ha nem kémikus akarsz lenni vagy valami olyan munkát vállalni ahova kell az a táblázat.

2018. nov. 15. 19:39
 17/18 anonim ***** válasza:
Jaaaj, léccííí! Ne járjon az ilyen középiskolábaaa!
2018. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:

"Ebből is látszik,hogy mennyire kell az akárhova is,ha nem kémikus akarsz lenni vagy valami olyan munkát vállalni ahova kell az a táblázat."


"És de,tudom,hogy mi az a H2O...."


Nem, nem tudod.

Mert akkor legalább a hidrogént és oxigént felismerted volna a C20H25N3O képletben.


És az nem "egy táblázat", hanem a periódusos rendszer.

Amiben baromi sok adat van, ennek jó része tényleg lényegtelen az átlagembernek, de legalább az alapokat illene tudni. Mondjuk az anyagok vegyjelét. Mert az még az általad "ismert" H2O-hoz is kell.

2018. nov. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!