Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy elem - os oldalát egy...

Ha egy elem - os oldalát egy másik elem +os oldalához érintjük mi történik? Vagyis összedörzsoljük.

Figyelt kérdés
2018. nov. 14. 17:17
1 2
 1/19 tabaki ***** válasza:
100%
Kopik a fém.
2018. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

#1 :) Amúgy semmi.

Na de ha a másik elem -os oldalát az egyik elem +os oldalához is hozzáérintjük...

2018. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor mért van ráírva az akkumlátorra hogy ne csináljuk? :D
2018. nov. 14. 17:43
 4/19 tabaki ***** válasza:

Rövid kis életem során még sohasem találkoztam az „Ellentétes pólusok összedörzsölése tilos!” figyelmeztetéssel, de talán csak nem olvastam el kellő lelkiismeretességgel a feliratokat. Ezért kár, hogy nem piktogramot, rajzocskát használnak inkább, az biztosan feltűnőbb és érthetőbb volna...

Csak gyanítom, hogy nem érintgetésről van szó, hanem bizonyos akkumulátoroknál valamiért nem tanácsolják a sorba kötést. Aki nálam eszesebb, bizonyára tudja az okát, én nem.

2018. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg azert, hogy meg veletlenul se jusson eszebe senkinek egy uj akksit egy masik, regi, ezereves, leharcolt, akar cellazarlatos akkuval sorba (vagy akarhogy) kotogetni, mert az nem csak balesetveszelyes, de ultragyorsan tonkreteheti az uj akkut is.
2018. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kerdezo, amugy most elemre vagy akksira gondoltal? A kerdesben meg elem szerepel, a #2 hsz-ben meg mar akksirol irsz.
2018. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az összedörzsöléstől kis mértékben felmelegszik.
2018. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jogos, tényleg mást írtam igazából akkumulátor alatt az újratölthető elemre gondoltam. Egy családtagom szerint (aki jártas a témában) csak szikrázik majd és lemerül mind2 elem. Engem is meglepett ez a felirat de gondoltam nem próbálom ki mert nem akartam felgyújtani a lakást.
2018. nov. 14. 21:51
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha 2 elem különböző pólusait összeérinted, akkor - mivel különböző feszültségűek - megindul rajtuk egy áram.

Ez addig tart, amíg ezt a feszültséget kiegyenlíti: a másodperc nagyon pici töredéke.

Elvileg semmi problémát nem okoz.


DE!

Ha véletlenül valami más is egybeér, rövidzárlat lesz, vagy szivárgás, az gyorsan tönkreteszi az elemeket!

2018. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 tabaki ***** válasza:
100%
Szerintem itt valami hiányzik, ezen a módon soha nem alakul ki rövidzárlat, amire vélhetőleg gondoltok. Ha a két elem ellentétes pólusait kölcsönösen összekötitek -- vagy csak egy elem pozitív és negatív oldalát, mondjuk egy dróttal -- akkor zárjátok az áramkört és bekövetkeznek a fentiek. Gondolj csak bele, egy közönséges biciklilámpában, zseblámpában, világítós öngyújtóban, stb. pontosan így érintkeznek egymással az elemek (ebből a szempontból közömbös, hogy mifélék), és hónapokig használhatók maradnak.
2018. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!