Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség vagy hasonlóság...

Mi a különbség vagy hasonlóság a mimikri és a mimézia között?

Figyelt kérdés
Mindkét fogalom 1-1 ökológiai védekezési mechanizmus, de nem pontosan értem mi a különbség közöttük. Kicsit mintha egymás szinonimái lennének pedig nem azok.
2018. nov. 26. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire hiteles vagy releváns, de hátha segít.

"Mimikri : egyes élõlények alkalmazkodása a környezethez színben esetleg alakban is úgy, hogy más élõlény (növény, állat) külsõ megjelenési formáját veszik fel.

Mimézia : mimikrinek az a válfaja, hogy az állat az ellensége számára közömbös tárgyakhoz vagy élõlényekhez hasonlít."

[link]

Tehát ha jól értem ez alapján, a mimikri pl. mikor veszélyesnek, ellenkező neműnek, stb. mutatja magát egy állat, a mimézia pedig ezen belül pl. mikor fakéregnek.

2018. nov. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen-igen, ez lesz az. Köszönöm szépen :)
2018. nov. 27. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!