Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mièrt nem bontanak le a bacik...

MisterTT kérdése:

Mièrt nem bontanak le a bacik míg èlünk?

Figyelt kérdés

Az lenne a kèrdèsem ,hogy mi oka van annak hogy az èlő szervezeteket nem tudják megtámadni a lebontó baktèriumok.

Míg az elhullottakbólsimán földet csinálnak.



2018. nov. 29. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Egy részről az, hogy azok a bacik, amik lebontanának, a földben vannak, mi pedig a föld felett, azaz nem találkozunk velük. A körülmények se nagyon jók, a talajbaktériumok nem nagyon szeretik a föld feletti klímát: túl sok az oxigén, túl száraz a bőrünk stb.

Más részről az, hogy a bőrünk nem nagyon jó hely az idegen baktériumoknak (azoknak sem, amik esetleg örömmel megpróbálnának belénk harapni), így ha ránk is kerül egy baci, az nemigen tud mit kezdeni ott. Ennek az az egyik oka, hogy a bőrön rengeteg saját baktériumunk él, amik aktívan védenek minket a betolakodók ellen. (Ha mégis sikerül egy idegen bacinak megtámadnia kívülről, az akkor egy bakteriális bőrefertőzés formájában jelenik meg.)

Harmadrészt pedig belül meg ott az immunrendszer, ami kiválóan fel van szerelve baktériumok ellen, ha véletlenül lenyelnénk vagy felszívnánk egyet. Ha valami hiba csúszik a rendszerbe, akkor valamilyen fertőzést kapunk, amire meg ott az antibiotikum.


Érdekes módon az emberen belül a klíma egészen olyan, mint a talajban, ezért van olyan talajlakó baktérium, amit ha véletlenül felszívunk valahogy (pl arccal a földet túrva, ami azért elég ritka tevékenység), akkor az a baltérium elég jól elvan bennünk. Az ilyesmibe könnyen bele is lehet halni.

2018. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van olyan törzs Afrikában aki a földet eszi... De ők is elvannak ,

Ilyen jó lenne az immunrendszer?

2018. nov. 29. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert nincsenek meg azok az optimális feltételek számára, amik kedveznének, hogy elszaporodjanak bennünk. Meg ha elkezdenenék bomlani, akkor egyből antibiotikum kúrán lennénk.

Ezért veszélyes az, amelyik erre immunis, mert olyan sok antibiotikummal találkozott már (MRSA). Mert ezt nem lehet megállítani, ha elkezd szaporodni

2018. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az immunrendszer az brutálisan jó, csak nem vesszük észre, ahogy általában nem vesszünk észre olyasmiket, amik csendben teszik a dolgukat. Az oxigént se veszed észre, kivéve ha valamiért elfogy, de akkor már mindegy.


Általában pl nem szokta tudni senki, de naponta keletkeznek bennünk rákos(-nak induló) sejtek, és csak azért nem kapunk rákot minden egyes nap, mert az immunrendszer olyan hatékonyan eltakarítja ezeket.


Azt szintén ne úgy képzeld, hogy légzéskor valami steril cuccot szívsz be, minden egyes légvételkor tele szívod magad bacikkal és vírusokkal. Köbméterenként kb 10000 baktérium és 10000 vírus van a levegőben, azaz percenként 1-2 százával szívjuk fel őket (fél liter per szippantás, 10-20 légzés per perc).


Ezt az afrikai talajevő törzset elég nehéz elhinni. Attól hogy valami afrikai, persze értem én hogy az olyan messzi-varázslatos-különleges, de nem lesznek az emberek valamiféle elmaradott ungabunga ősemberek, akik még nem jöttek rá, hogy a talaj íze elég vacak. De még ha valaki eszik is egy kis talajt, a gyomrunk részben pont azért van, hogy a lenyelt rosszarcú kórokozókat semlegesítse. Persze átjut rajta néha egy kis szalmonella, de hát semmi sem tökéletes.

2018. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem minden nap keletkeznek rákos sejtek. Ez nem így működik. Egy sejt folyamatosan osztódik. Minél többször osztódik, annál nagyobb az esélye, hogy hibát vét az osztódás során. Mikor ezt a hibát a checkpointokon nem javítja ki, akkor van az, h probléma van és korlátlanul elkezd nőni. De nem úgy, hogy már elkezd nőni és az immunrendszer ezt kinyírja.
2018. nov. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt az afrikai talajevő törzset elég nehéz elhinni."


Nem egészen földet, hanem agyagot, de tényleg megeszik. Főleg terhes nőknek ajánlják. Vannak olyan részei Afrikának, ahol eredetileg nem volt is hülyeség, mert van benne egy rakás ásványi anyag, pl. magnézium, vas, cink, kálium. Persze amióta ezt higiénikusabb módon is lehet pótolni, azóta az orvosok küzdenek az agyagevés ellen, de mostanra hagyománnyá vált.

2018. nov. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!