Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig élhet az ember a...

Meddig élhet az ember a vákuumban?

Figyelt kérdés

2018. dec. 17. 21:54
1 2
 11/18 Wadmalac ***** válasza:
54%
Off után kérdéshez: 1-2 perc. Bár tényleg visszaolvasva ezer hasonló kérdésből kiderülne. Guglin meg még gyorsabban.
2018. dec. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Wadmalac ***** válasza:
62%
Még hozzátenném, ebből az 1-2 percből az első 15-30 másodpercben jön az eszméletvesztés.
2018. dec. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Tényleg jobb lenne, ha a rendszer az alján írná alá.

Így viszont ez a jobb megoldás.

2018. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, pár mp után eszméletvesztés, után kb. egy perc múlva halál, de legalábbis visszafordíthatatlan károsodások.

"Once the deoxygenated blood arrives at the brain, humans lose consciousness after a few seconds and die of hypoxia within minutes"

[link]

2018. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 LeonScottKennedy ***** válasza:
56%

Édes, bizony.


LeonScottKennedy

2018. dec. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 dellfil ***** válasza:
47%

"Ahogy már említettük, a másik végzetes körülmény az oxigénhiány. Testünk nagyjából 15 másodperc alatt felhasználja a teljes oxigénkészletét, minek következtében eszméletünket vesztjük. Most persze sokan gondolhatják, hogy ők percekig is vissza tudják tartani lélegzetüket, azonban ez a Földön érvényes, ha az űrben szeretné valaki visszatartani a lélegzetét, javaslom gondolja meg a dolgot. A külső nyomás hiányában a benntartott levegő ugyanis villámgyorsan kitágul, és kisüvít a tüdőből, elég komolyan roncsolva azt."

Az idézet ebből a nem túl "szakmai", de jópofa blogból van:


[link]


És ami miatt posztoltam:

:) Off:

Ezennel visszavonom ezt:


"Győzzön a többség. Legalább ketten vagytok, akiknek szúrja a szemét a "rigolyám". Bizonyára sokkal többeknek. Na mindegy. Meghajlok. :)"


Úgy döntöttem e "roppant fajsúlyos" kérdésben, hogy mégse hajlok meg. :)


dellfil

2018. dec. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 LeonScottKennedy ***** válasza:

Hmm, mire fel ez a sok smiley használat? Ez nem minősül szóismétlésnek? Mert érzésre eléggé olyan.


LeonScottKennedy

2018. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 LeonScottKennedy ***** válasza:

És hát formális levélben nem szokás használni őket. Mert ugye GYIK-on az a megszokott, hogy itt mindenki hivatalos, formális kommentekkel bombázik.


LeonScottKennedy

2018. dec. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!