Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Power Bank: miért ilyen kevés...

Power Bank: miért ilyen kevés a töltési képessége?

Figyelt kérdés

Van egy új power bank -om. Az van kapacitásaként ráírva, hogy: 1200 mAh (igen, jó kicsi, milliamper). És a kérdésem, normális, hogy ilyen kapacitással kb. 10 % -ot tud csak emelni a telóm töltöttségén? Mert szerintem nem. :/

Előre is köszi a segítséget!



2018. dec. 23. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mekkora a telefon akkumulátora?
2018. dec. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Idáig ezt meg se néztem. Azt írja a telóm leírása, hogy 3080 mAh. Ha jól értettem a kérdésed. Akkor ez azt jelenti, hogy durván 33 % körülire legalább fel kellene hogy tudja tölteni a power bank -om a telót?
2018. dec. 23. 01:21
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen gyász kicsi powerbankot még életemben nem láttam :D


Nekem a papíron 5000-es is kb egyszer tudta feltölteni a 4200-as telefont, bűn lassan.


A kulcsszó a veszteség. Sok dologtól függ, de elég sok energia veszik oda hő formájában pl...


Szóval az a kis telep szinte értéktelen. Főleg ha kínai szar... felét se tudják mint ami rá van írva.

2018. dec. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Eleve 3.7 Voltos akksik vannak benne, az USB pedid 5V már itt esik egy rakás kapacitás.

Ha átszámolod már kb 750-800 MAh marad, erre jön még a konverciós veszteség ami kb 10%.


Reális az a 10% a telefonban :)

2018. dec. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. :-) Még csak pár napja rendeltem (én bolond), szóval még vissza tudom kérni az árát, remélem, mert csomagolás, minden megvan ép állapotban. Igazából meg se néztem a kapacitását, amikor rendeltem, mondom biztos "átlagos" meg stb. és tud azért valamit...még nem használtam ezelőtt ilyen cuccot, nem ismertem ezeket a dolgokat, hogy ilyen előfordulhat, stb. :-)
2018. dec. 23. 01:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a számolásokat, ez érdekes, azta! :O
2018. dec. 23. 01:29
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen akkuhoz legalább egy 5000-est rendelj szerintem. Az kb 1x fel tudja tölteni. Kb telefon méretű... vagy kisebbb.
2018. dec. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Ez is jó lehet órához, bt füleshez terepen vagy hülye napokon.
2018. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!