Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy elefántot le tudna vadászn...

Egy elefántot le tudna vadászni egy oroszlán?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam a Nat Geo Wild-on, hogy nagyon éhesek voltak az oroszlánok és nekimentek az elefántcsordának. Egy fiatal, de nagy példányt el is tudtak kapni és meg is ölték. Szörnyű látvány volt. :(

Ha nincs róla film, hát tuti nem hiszem el.

2010. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a válasz..

Egy oroszlán nem bír elbánni egy elefánttal,és egyedül nem is támadják meg..

Inkább a nőstények támadnak,de ők is csapatban..Amit az előző írt azt én is láttam..A riportban is benne volt,hogy nem szoktak elefántra vadászni,mert könnyen porul járhatnak,hiszen az elefántok is csoportot alkotnak,és védik is magukat rendesen..De az az elefánt sérült volt,és eltávolodott a csoportjától.Ezért a nőstény oroszlánok nekimentek...de láttam olyat is amikor az oroszlánok jártak rosszul,mert az elefántok csúnyán helyben hagyták őket...(érdekes az állatvilág)

2010. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Az elefánt növényevő, nem vadászik semmire.

Viszont nyilván ha megkéne védenie magát egy oroszlánnal szemben (ez is ritka eset), akkor könnyűszerrel végezne több oroszlánnal is.

2010. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván egy kis elefántborjút ha eltávolodott a csordától meg tudnak fogni.
2010. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Nat Geo-n láttam, van egy falka Afrikában, ami rendszeresen vadászik elefántokra, és nemcsak az elkóborolt borjakra (az ilyen amúgy is ritka szerintem).
2010. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha 1 elefántot, 1 db oroszlán akarna elejteni, akkor az biztos, hogy nem menne.

Az elefánt úgy megcsapná az ormányával, hogy elszállna ( azután meg még agyon is taposhatná.) !!!!!

2010. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az oroszlánok nem támadnak meg nagy elefántokat,legfeljebb a kisebbeket
2010. jún. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!