Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúció miért hozta...

Az evolúció miért hozta létre, vagy miért hagyta meg az embereknél a fülcimpát?

Figyelt kérdés
Nem sok értelmét látom, hacsak nem a névnapi húzgálás miatt. :)
2019. jan. 11. 19:30
1 2
 11/20 Pombe ***** válasza:
32%

Azért ha már írtam ide, akkor a témához is...


#8: "Nem vagyok tisztában a fülkagyló akusztikájával, de nem kizárt, hogy van némi hallásjavító szerepe..."


Ezt találtam:

[link]


Hogy ez emennyire autentikus? Meg nem is nagyon olvastam át figyelemmel, ill. nem nagyon találtam más cikket ilyen keresőszavakkal: earlobe John van Opstal


...vagyis egy könyvrészletet igen, de abba se nagyon olvastam bele. Kicsit nagyobb kutatást igényelne a dolog, de lehet, hogy igazad vagyon Wadmalac így-úgy :)

2019. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

Falra tapasztott fülcimpával jobban lehet hallgatózni.

A vonatsínen is jobban hallja az ember, ha közeledik a vonat és nem megy át a fején a vonatkerék.

2019. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Wadmalac ***** válasza:
32%

"Kicsit nagyobb kutatást igényelne a dolog, de lehet, hogy igazad vagyon Wadmalac így-úgy :)"

Igazam van vagy nincs, fene tudja. De legalább volt mit nullára pirosozni egyeseknek. :D

2019. jan. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Pombe ***** válasza:
34%

Tényleg!


Mi ez a nagy nullázás? Mi baja van ezekkel a válaszokkal ennek az idiótának? :D

2019. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Pombe ***** válasza:
34%

@Kérdező


Te nullázgatsz ilyen bőszen?


Ha igen, mi bajod, van? Tán nem a kérdésedre próbálunk válaszolgatni ami tőlünk telik?


Vagy ha te nem nullázgatsz, akkor miért nem értékelsz?


Nyitottál egy topikot, azután azóta is csak TV-t nézel? :D

2019. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Pombe ***** válasza:
56%

#5: "Mert a férfiak azokat a nőket részesítették előnyben, akiknek szép fülbevalójuk volt. És vajon hová tették a nők a fülbevalót?"


Nem biztos, hogy ez csak humor, mert szerintem meg nagyon is igazad lehet! Egész pontosan ez is egy alakító adalék lehetett ilyen-olyan részben.

2019. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Wadmalac ***** válasza:

Éppenséggel a paradicsommadár hímjének a tarka-barka farka sem egy túlélő-stratégia, de a csajoknak bejön.

Simán esztétikai tulajdonság is lehet evolúciós hajtóerő, ameddig nem kezdni túlélést veszélyeztetően visszavetni a praktikumot.

2019. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pombe ***** válasza:

Mondjuk ennek némiképp ellentmond, hogy akkor miért van a férfiaknak is fülcimpája?


1. lehet, hogy jellemzően a férfiak is hordtak igen-igen sokáig fülbevalót korábban, ami viszont meg a nőkre hatott.


2. Az a sokkal valószínűbb, hogy a fülcimpát kódoló gének olyan kromoszóma szakaszokon vannak, amelyek a férfiban és nőben is azonos lokuszokat jelölnek ki. Ebben az esetben elég lehet az is, ha csak az egyik nemnek hoz előnyt a dolog. Ha van egyéb közös előnye is a fülcimpának, akkor ez különösen igaz lesz (pl. mint erogén zóna), no meg azért is, mert a fülkagyló mind a két nemnek kell. :)


Egyébként a fülcimpa telt és sima vonalai szerintem hatnak az esztétikai érzékeinkre is, és annak valamilyen szokásostól eltérő pl. ráncosodása rögtön feltűnik nekünk.


[link]


Statisztikák szerint az ilyen Frank ránccal rendelkező fülcimpák (ferde ráncvonal, idő előtti élöregedésből adódóan) jelzik a szív- és érrendszeri betegséget, vagy annak hajlamát. Egész pontosan több lehetséges betegség jeleként is értelmezik, mivel vannak ezzel szemben más tanulmányok is, de általában a "valami nem stimmel" dolgot üzenheti.

2019. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Wadmalac ***** válasza:

Egyes afrikai törszeknél még jócskán rá is raknak a fülimpa méretére lyukasztással, tágítóval, súlyokkal, szóval az esztétikai ok valószínűleg jó magyarázat.

De persze az egészségesség fentebb írt jelzőjeként is esélyes lehet.


De továbbra sem kizárt, hogy a szerepe nulla és simán csak valami más okból fontos gén "mellékhatása".

2019. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Volt szerepe, mert a minél hosszabb fülcimpa előnyt jelent a szaporodásnál valamiért.ezért teszünk bele fülbevalót és ezért csinálnak maguknak nagy lyukakat bizonyos afrikai törzsek, hogy nagyobbnak tűnjön a fülcimpa. Ezek nem céltalan dolgok, vannak összefüggések, csak nem tudjuk, mi.
2020. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!