Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért olvad meg a hó a háztető...

Miért olvad meg a hó a háztetőn hamarabb, mint az aszfalton?

Figyelt kérdés

2.Miért olvad el a hó, ha megsózzuk, és miért nem fagy meg ekkor a hólé, holott a hőmérséklet 0°C alatt van?

3.Miért kíván a gazda hótakarót a vetésre?

4.Miért nem sikerülhet nagyon nagy hidegben a hógolyó?

5.Miért van az, hogy hideg téli időben egyszer hópelyhek esnek, máskor ellenben ónos eső esik?

6.Miért fő hamarabb az étel a kuktában?

7.Miért nem fut ki a tej a tejfőző - sípoló fazékból ?

8.Hogyan működik az alkohol desztilláló készülék (pálinka főző)?

9.Hogyan szabályozza a testünk az állandó hőmérsékletet télen és nyáron?

10.Miért fázunk, ha nyáron a melegben kijövünk vizesen a medencéből?

11.Mért van hűvösebb egy szobában, ha ruhát teregettünk ki?

12.Miért fehér a hó?

13.Miért forr a víz az injekciós fecskendőben?

14.Miért olvad meg hamarabb a mocskos hó?

15.Mekkora a sós víz forráspontja a tiszta vízéhez képest?


2019. jan. 16. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

1. Mert a ház melegíti.

2. Mert a hó sóban oldódik.

3. Mert a madarak nem eszik meg a magokat.

4. Mert jobban átfázik a kezed, alig érzed, ügyetlenebb leszel.

5. A légköri ónkoncentrációtól függ. Ha az autók kipufogóját nem fújja ki a szél a városból, megnő, és ónos eső fog esni.


Most nincs időm megírni a többit, de biztos lesz aki segít neked.

2019. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon sok kérdést írtál ki, kevés embernek van ideje 15 kérdésre egyszerre válaszolni. A második ötöt azért beírom:


6. Nehezebb és vastagabb a fala, több fém pedig több hőt tud tárolni és átadni

7. Mert le van fedve, a szelep pedig egy kis szűrőként viselkedik, ami a folyadékot felfogja, de a gőzt kiengedi

8. Az erjedő gyümölcsben található cukor + élesztő hő hatására alkohollá alakul, a víz pedig elpárolog

9. A bioritmusunk segítségével: a rövidtávú, napi ciklus az alvásért és ébrenlétért felel, a hosszútávú, éves ciklus a test téli-nyári hőháztartásért (extrém eset: medve téli álma)

10. Mert a víz alapból hideg, és a medencéből kijövet még a szél hidege is hozzájön.

2019. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mióta érlelődnek benned ezek a kérdések? Most szakadt át a gát? :)
2019. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BrettShaw ***** válasza:
52%
Remélem, az első két válaszoló csak szórakozik. Az ÖSSZES válaszuk rossz volt!
2019. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ÖSSZES? Hűha, az nagy baj, akkor holnap valakinek rossz lesz az interneten kunyerált házija!

Hacsak nem menti meg őt egy hozzád hasonló, helytelen válaszokon Einsteinként átlátó őrangyal. Írd meg neki akkor te!

2019. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom eldönteni, hogy a válaszolók csak trollok vagy tényleg ilyen hülyék.
2019. jan. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pont ez a baj... Ahhoz elég okosak vagytok, hogy tudjátok, miért fő hamarabb az étel a kuktában, de ahhoz nem, hogy egyből levágjátok, mi és milyen célból is történik itt. Így inkább felhívjátok a 15 kérdéses feladatsorát a Tudományok kategóriába idehányó, pofátlan, lusta gyerek figyelmét a rossz válaszokra, ahelyett, hogy hagynátok tanulni a saját hibájából.
2019. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen ember, aki még arra is lusta, hogy a HF kategóriát megtalálja, valamint normális kérdést tegyen fel, az megérdemli az instant egyest ÉS a csúnya lebőgést is a tarhálás miatt!
2019. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Üdv! Az elsőknek köszönöm a válaszokat, ha poén, ha nem. Én, a pofátlan gyerek, alig láballtam ki a betegségből, és az osztálytársam elfelejtett erről a háziról szólni, ami kötelező, és jegyet kapunk rá. 14:48-kor lettek kiírva a kérdések, és 16:00-kor kellett leadni. Összesen 50 kérdés volt, és 15-öt írtam ki, hogy valahogy tudjak a megadott időn belül végezni, még így a keveredés miatt. És igen, sietségemben elrontottam a kategóriát, fizikával összekapcsolva kerültem a termsézettudományokhoz, ezért elnézést kérek. Az instant egyesem sajnos nem lesz meg, mert a maradék 35 kérdést, amit magamra fejeztem be, nagyjából jók, mégegyszer, ezek az időhatár miatt kerültek kiírásra. Remélem így érthető, hogy miért lett ennyi kérdés kiírva. Elnézést:))
2019. jan. 18. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Na, ezt kellett volna elsőre is kiírni, meg egy kicsit keresni a kategóriát.

Nézd meg ezt:

[link]

Első találat.

Volt vagy 20 másodperc.

2019. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!