Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány mm ill. hány "a teleszkópom?

David212 kérdése:

Hány mm ill. hány "a teleszkópom?

Figyelt kérdés
Már mindenhol kerestem de sehol sem találom hogy hány mm és hány" a teleszkópom. Skywatcher 90/900asról lenne szó. Szűrőt szeretnék hozzá venni. (apropó, van valakinek olcsón szűrőlye?) (kontraszt, IR, mélyég, napszűrő stb...)😅

2019. jan. 17. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáltad megmérni?
2019. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A használati útmutatóban is kerested?

Vagy tényleg a fapados mód, hogy leméred.

Fogadni merek, hogy 90 mm fog kijönni. :D

2019. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

900 mm fókusz Ott van a nevében, objektív átmérő 90 mm. mire vagy még kíváncsi?

A többit ki lehet számolni, pl. fényerő, vagy a nagyítás, az az éppen alkalmazott okulártól függ.

A collméret pedig egyszerű osztás, mert egy coll 25,4 mm, remélem az megy, mármint az osztás...

2019. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
A napszűrő a tubus elejére applikált alufólia-szerű cucc, tehát a cső méretéhez kell igazítani, az meg ott van az orrod előtt. A többi szűrőt meg az okulárhoz kell szerelni. De hát ez kiderült volna rég, ha egy szűrőt is megnéztél volna egy webáruházban.
2019. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
...... Nem az objektívátm~rőre gondoltam...
2019. jan. 19. 08:35
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

Skywatcher 90/900 -ból adódik, hogy az frontlencse 90 mm

az "objektív" - amit ugye inkább tubusnak hívunk - átmérő változó.

A frontlencsére illeszkedő szűrő kell neked.

Kerestem, de nincs sok időm nete túrni Skywatcher 90/900 leíráshoz, úgyhogy a hozzá adott használati útmutatóból nézd meg, hogy mit ajánlanak hozzá.

Vagy a frontlencse mellett valahol kell lenni feliratnak.


Vannak olyan szűrők is amik többféle tubusátméreőn hasznáálhatóak, keress olyan ha nem találsz felcsavarhatót.

2019. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Látom sokan nem értik mit akarsz. A SW 90/900 alatt csak 1 modelt leltem, ez egy refraktoros típus (tehát lencsés, nem tükrös), és ennek 1.25" ös okulár befogadása van, tehát ilyen filtereket kell keresned. A naphoz az elejére kerül egy fólia vagy egy hatalmas filter, ezt úgy keresd, hogy 90mm es refraktorhoz kell, az okulár helyére pedig vagy 1.25" öst vagy 31.5mm es filtert keress.
2020. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!