Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van, ha nem a tér tágul,...

Mi van, ha nem a tér tágul, hanem a részecskék zsugorodnak?

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 00:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
6%

Van márilyen elmélet és jobban leírja az univerzum működését, mint az ősrobbanás ! Nemveccelek. Ezért nem tanítuk.


Egy fizikus.

2019. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
10%
Bocsánat! A relativitáselmélet nem a tágulás és zsugorodás egymáshoz való viszonyáról szól. Mert akkor - és mi van, ha te nem is létezel, csak én úgy képzelem. És még hány ilyen "mi van" létezik. Mindenkinél, akit az ismeret nem korlátoz a fantáziálásban.
2019. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Wadmalac ***** válasza:
79%

"Van márilyen elmélet és jobban leírja az univerzum működését, mint az ősrobbanás !"

Igen? Nos, melyik az?


"Nemveccelek."

Pedeg remenykedtem benne.


"Ezért nem tanítuk."

Ja, mert titok. Mint a laposföld.


"Egy fizikus."

Ühüm.

[link]

2019. jan. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Wadmalac ***** válasza:
76%

"Bocsánat! A relativitáselmélet nem a tágulás és zsugorodás egymáshoz való viszonyáról szól. "

Persze, de attól még továbbgondolható a "minden viszonylagos" általánosan is. És sok mindenre igaz is a rel. elméleten kívül.

Hát erre spec nem. :)

2019. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Tim Ravel ***** válasza:
5%
A tér zsugorodik, és sohasem tágult,vakok nézik távcsővel a világűrt, publikálnak,ti meg mindent elhisztek nekik,ebredjetek már fel,. Jól nézzétek meg bármelyik galaxist,elég hozzá egy fotó is,ha jól megnézitek és ha felfogni képesek vagytok azt amit lattok, akkor egyértelműen látható,hogy zsugorodik és csökken a méret. Nem tudom melyik birka mondta először, hogy tágul a világegyetem
2019. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Wadmalac ***** válasza:
93%

"Jól nézzétek meg bármelyik galaxist,elég hozzá egy fotó is,ha jól megnézitek és ha felfogni képesek vagytok azt amit lattok, akkor egyértelműen látható,hogy zsugorodik és csökken a méret. Nem tudom melyik birka mondta először, hogy tágul a világegyetem"


Legközelebb nézd meg a helyijárati buszt távolodás közben, az is aljas mód egyre kisebbnek látszik.

És most, mint kértem, vedd be a gyógyszered és mint ígérted, kelj át egy másik fórumba.

Köszönöm.

2019. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 2*Sü ***** válasza:
73%

> Jól nézzétek meg bármelyik galaxist,elég hozzá egy fotó is,ha jól megnézitek és ha felfogni képesek vagytok azt amit lattok, akkor egyértelműen látható,hogy zsugorodik és csökken a méret.


Aham… Tehát ha van egy statikus fotóm egy galaxisról, akkor azon a fotón (!) látni fogom, hogyan zsugorodik? Ez a „Kérlek, mesélj még!” tipikus esete…

2019. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 2*Sü ***** válasza:
100%

@Tim Ravel (2019. 05. 11. – 8:03):

Bár úgy sejtem, a válaszodat törölni fogja egy moderátor, de azért hadd válaszoljak rá…

Félreérted a dolgot. Itt nem az a feladat, hogy más felhasználókról fejtsd ki az érzelmi alapon hozott véleményedet. Attól egy szimpla kijelentés semmivel sem lesz igazabb, vagy tévesebb, pont annyira lényegtelen a kérdés szempontjából, mint amennyire nem különösebben érdekel senkit. A feladat itt az, hogy a tér tágulásáról fejts ki tényekre, megfigyelésekre, mérésekre alapozott érveket; logikus, racionális következtetések mentén.

2019. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Igaza van 2*Sü-nek abban, hogy nem kellene offolni. Én nem azért írtam ki a kérdést, mert van egy válasz, amit hallani szeretnék, hanem mert tényleg kíváncsi vagyok ki mit gondol. És ez egy remek lehetőség lenne, hogy ütköztessük racionális érveinket egy értelmes, építő diskurzust (vitát) generálva.

Megmondom őszintén nekem nincsenek racionális érveim, hogy a részecskék zsugorodnak, egyszerűen csak, amiket tudományos könyvekben olvastam, azok alapján ezt az ötletet tartom logikusnak. Én tudom magamról, hogy nem is lennék jó vitapartner ebben a kérdésben, ezért csak megfigyelek, hallgatok. De bátorítok mindenkit, hogy fejtse ki a véleményét.

2019. máj. 11. 11:35
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

Az első gond, hogy a részecskéknek nincs igazán méretük, nem tudnak a hagyományos értelemben zsugorodni. Olyan lehetne, hogy kisebb térrészt töltenek ki (a maguk módján), de ahhoz egyetemes állandóknak kellene változniuk, ahogy fentebb már írták. Amik viszont ha változnak, akkor a reakciók, kölcsönhatások is változnak, például a kémia sem úgy működne, ahogy évmilliárdok óta működniük kellett, hogy ide jussunk, ahol most vagyunk.

De mondjuk, hogy így történik. Ettől pl. a tömegük még nem kellene hogy változzon, márpedig egy galaxis egy másikra nem igazán hat máshogy. De ha mondjuk csökken a tömegük is, abból nem következik, hogy a galaxisok (nagy átlagban) távolodnak egymástól. Persze ettől még távolodhatnak, csak az pont nem az eredeti felvetést igazolná.

2020. ápr. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!