Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem nőnek ki a bonsai...

Miért nem nőnek ki a bonsai fa magocskák?

Figyelt kérdés

Rendeltem kulfoldrol bonsai fa magokat, elületettem, áztattam, vattáztam, mindent megprobaltam de egyik sem jött össze, nem akarnak kinőni. Kb 30db maggal kisérleteztem, 3 hetet vártam, de egyik se. Van még másik 30, de nem tudom hogyan csináljam :(

Valami tipp? Valaki csinált már ilyet?



2019. febr. 3. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy bonsai fa.

Az egy nevelési "stílus".


Milyen fajta?

2019. febr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Bonsaimag nincs, bármilyen szép csomagolásban és bármilyen drágán is kapható külföldön és néha itthon is. Az ún. bonsaimagokból, ha kikelnek, ugyanolyan nagy fák nőnek, mint az azonos, nem bonsaimagokból. A nevelés, a gyökér és lomb összhangjának megteremtése révén lehet eljutni a magoncból, majd a bonsai alanyból 5-6 év után a fiatal bonsaihoz, ha kezdettől úgy neveljük a növényt, hogy az a kívánt stílus igényeit leginkább kielégítse."

[link]

"Figyelmükbe ajánlom, hogy "bonsai mag" nincs. A növényből az alakítás folyamán lesz bonsai."

[link]

2019. febr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ilyet rendeltem:

[link]

2019. febr. 4. 07:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Téged szimplán átvertek, sajnálom.
2019. febr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj.

Remélem, nem gondoltad komolyan, hogy a magocskákból kinől egy KÉK levelű fa, és magától ilyen bonsai formára fog fejlődni?

Ezeket a fácskákat nagyon hosszadalmas és komoly hozzáértést igénylő munka bonsai-já nevelni, évekig tart, a gyökér és a lombkorona alakításától a megfelelő átültelésekig, tápozásig, öntözésig stb.

Itt egy csomót olvashatsz róluk: [link]

De amúgy szó szerint könyveket írtak a témáról. Ha komolyan érdekel a téma, vegyél egyet, és olvasd el.

Ez egy csodálatos és nagyon bonyolult hobbi, egy kezdőnek még egy "kész" bonsait életben tartani sem egyszerű... Mindenképpen készülj fel rá rendesen, különben tönkre fog menni a fácskád.

Ja, és ilyen kék levelű fa meg nem létezik.

2019. febr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Vannak olyan fafajták, amelyek ideálisak bonsai céljára.

Ilyen alapot kell választani, ehhez nincs szükség kínai rendelésre, megfelelő magot nálunk is kapsz.

Főleg, hogy a csomagod út közben kiszáradhat, megröntgenezik, megfagyhat stb.


Vicces, hogy tetvesedésből származó kényszerű vágásokkal véletlenül bonsait csináltam a bolíviai szivárvány chili paprikámból. Elvileg méter feletti bokorrá nőne, én meg produkáltam belőle egy max sárgadinnyényi bokrocskát a cserépben és még a termései is körömnyiek.

2019. febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit nálunk a vaterán "bonsai magot" árulnak, az is döntően ebayről kínából jött vagy jön.
2019. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 Vagy szedi az út menti fákról, erdőből, kertből :)

Haverom hobbiból bonszájozgat már vagy 6 éve, van neki kis tölgy, akác és juhar bonsai-a is. Ő se vette egyiket se.

Kéne tudni, hogy ki fia-borja azok a magok, és ahhoz a fajtához mérten megkezdeni a csíráztatást.

Nincs a küldeményen vagy a honlapon feltüntetve latin név? Azzal már el lehetne indulni.

2019. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:07-es: nincs latin név ezen az oldalon, hogy is lenne...

"maple" van írva angolul, ami juhart jelent, de a juhar nemzetségben jóval 100 feletti faj van... ez a képen meg szerintem nem is igazi fa. A kép is pocsék minőségű, éppen lehetne amúgy ezüstjuhar a levelek alapján, és abból egyébként szoktak is bonsait nevelni.

Ha valami csoda folytán a magok kikelnének, szerintem egy random juhar (vagy ezeket az oldalakat ismerve, BÁRMILYEN fa, vagy éppen bármilyen növény...) nőne ki belőle...

Kérdező, nincs képed magukról a magokról?

2019. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

"Vagy szedi az út menti fákról, erdőből, kertből :)"


Egy magára valamit is adó hirdető nem árusít olyat, ami nincs.


A "bonsai mag" megnevezés megtévesztő, továbbmegyek csalás.



A képen egy photoshoppolt japán juhar van valószínűleg.


Nekem is van ilyen magom, most éppen nem hirdetem. (vaterán többszáz féle saját magot hirdetek) .

De én nedves homokban a hűtőben tárolom a tavaszi vetésig.

A kínai mag nagy valószínűséggel kiszáradt, elpusztult.

2019. febr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!