Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Ősrobbanás által kidobott...

Az Ősrobbanás által kidobott anyag gömb alakú térrészt foglal el?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel kapcsolatosan van több vélemény, és még több ellenvélemény. De az igazat jelenleg senki sem tudja - pontosabban senkinek nincs olyan elmélete, amit kétséget kizáróan tudna bizonyítani...
2010. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát ha nem is gömbszimmetrikus, akkor is az anyageloszlásnak a lendületmegmaradás miatt szabályosnak kell lennie, jól gondolom?
2010. júl. 3. 21:28
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem gömbalakú térrészt, hanem a táguló teret.

Több értelme van a görbült téridő alakjáról beszélni, ami egy 4-dimenziós körte forma.

2010. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az anyag nem feltétlenül tölti az egész teret.

(Tudom h ezt nem tudjuk megállapítani ez csak egy gondolatkísérlet)

2010. júl. 3. 21:36
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Csak ott van tér, ahol anyag is.
2010. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az Ősrobbanás által kidobott anyag nem térrészt, hanem a teret foglalja el. A térnek nincs "alakja" abban az értelemben, ahogy mondjuk egy almának vagy egy kockacukornak van.


A "világegyetem alakja" egy ma is vitatott tartalmú fogalom.

2010. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De honnan tudjuk h az egész teret foglalja el és azon kívül már nem folytatódik a tér?
2010. júl. 4. 11:45
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
azert, mert mint mondtak, az anyag hatarozza meg a teret. nincs anyag, nincs ter sem. az anyag mindig kitolti tehat a teret, csak nem egyenletesen. az univerzum alakja nem magyarazhato meg az altalunk ismert 3 vagy 4 dimenzios felfogasokkal, mivel tobb (feltetelezesek szerint 11) dimenzios terszerkezet, amely onmagabol indul ki es onmagaban vegzodik.
2010. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A csillagászok jelenleg 3 esetet tudnak elképzelni a tér görbületére. Az egyik, az euklídeszi geometriának megfelelő sík, aminél a tágulás a végtelenbe tart, állandó sebesség mellett. A másik felfogás alapják a világ gömbszimmetrikus, a tágulás gyorsuló, és a központja valahol a 4. dimenzióban lehet (ekkor nem az idő a negyedik dimenzió). A harmadik felfogás alapján a világegyetem egy nyeregfelületre hasonlít, mely végtelen, és a tágulás lassul.

Viszont az ősrobbanást sem úgy kell elképzelni, hogy "volt egy pici gólyó, ami aztán felrobbant", hanem valami olyasmi módon, hogy az összes barionos (rendes, látható, stb.) anyag és a sötét anyag egy végtelen sűrűségű világegyetemben létezett, majd egyenletesen kezdett el tágulni (adiabatikusan), ezért állandó most is az anyagsűrűség. A világegyetem mai sűrűsége a következő anyagokból áll össze: 72% a vákuum energiasűrűsége (emiatt gyorsul a tágulás), közel 28% a CDM (hideg sötét anyag), valamint a nagyon pici barionos ("valódi") anyag alkotja. :)


19L

2010. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Érdekesen hangzik, már csak arra vagyok kíváncsi hogy határozza meg az anyag a teret.
2010. júl. 4. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!