Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szabadesésben miért nem tud...

Szabadesésben miért nem tud az ember "úszni" a levegőben?

Figyelt kérdés

Az imént láttam egy videót, de igazából már máskor is gondolkodtam ezen, amiben egy asztronautának szabadesés közben nincs mibe kapaszkodnia, egy helyben "lebeg" középen és próbál egy kapaszkodóhoz úszni a levegőben, nem túl nagy sikerrel (végül sikerül, de igen sokáig evickélt).


Nem világos, mert szabadesés ide vagy oda, nem vákuumról beszélünk, tehát a kabin levegőjét taszítva Newton 3. törvénye szerint tudnia kellene elmozdulni, nem? Arra tudok gondolni, hogy az ember karjai nem erre lettek kitalálva és a levegő is jelentősen ritkább közeg, mint pl. a víz az úszáskor, így túl kevés levegőt tud mozgatni vele az ember, de én ha meglóbálom a karjaimat, akkor azért érzek akkora légellenállást, ami szerintem a súlytalanság állapotában elég kellene, hogy legyen, szóval lehet nem ez az oka, de másra nem tudok gondolni.


2019. márc. 24. 11:58
1 2
 11/11 Wadmalac ***** válasza:

"De az egy érdekes kérdés, hogy levegőben úszva mekkora lehet az ember végsebessége, amit önerőből el tud érni ilyen körülmények között. Békalábakkal mondjuk egy jó biciklis sebességre tippelek…"

Segédeszközök kérdése.


Ez például kilőne, mint a rakéta, hiszen olyan erőt képes kifejteni, ami ellent tud tartani az 1 G-vel:

https://www.youtube.com/watch?v=syJq10EQkog

2019. márc. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!