Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lándzsahegyet találtam?

Edemsmith kérdése:

Lándzsahegyet találtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hétvégi, pilisi túránk alkalmával, egy kő lándzsahegyre emlékeztető formájú kődarabon akadt meg a szemem. A kérdésem az lenne azoktól a személyektől, akik valamennyire jártasak a témában, vagy netán ezzel foglalkoznak, hogy lehetséges, hogy valóban egy lándzsa hegye lehet ez, vagy csak a véletlen formálta ilyenné?


A feltöltött kép linkje:

[link]


Előre is köszönöm, ha valaki tud ebben segíteni!



2019. ápr. 22. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az mögötte egy sörösüveg vagy mi?


Méretei?


Szerintem ez egy sima kő 😃

2019. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nem.
2019. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég porózusnak tűnik, nem ilyen jellegű követ használtak. Illetve, az igazi azért komolyabb megmunkáláson esett át.
2019. ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ☺ a háttérben egy sima gyógyszeres flaska van 😀 Már azt hittem, hogy kincsre bukkantam 😀
2019. ápr. 22. 17:45
 5/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

Lehet egyébként Magyarországon is találni lándzsahegyeket, de ez nem az.

Obszidián féléket használtak ilyen célra. Az üvegszerű és kihegyezhető.

Illetve a rosszabb minőségűek kvarcból, kvarc kavicsból készültek.


A képen viszont porózus szerkezetű anyag látszik. szóval z nem az.

2019. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nem igazán tűnik annak, a pattintásos megmunkálás valamennyire kellene látszódjon, de ha tudod azért elviheted megnézeti. Nagyon talánnnak tűnik.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. ápr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2019. ápr. 23. 07:03
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A darabon látható egyenes "él" valószínűleg inkább egy régi törés maradványa.

Persze nem kizárt, hogy az ősemberek közt is voltak kontárok, akik rossz alapanyagot választottak, de szerintem ha lándzsahegy lenne, ekkora méretnél kéne, hogy valami nyoma legyen a nyélre fogásnak is.

2019. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nézd meg azt is, hogy a lap síkja mentén mennyire szimmetrikus a két oldala. Itt a képen csak az egyik oldalát látjuk, de ha mindkét oldala ilyen az jó pont. Mint Wadmalac is írta vannak közöttük gyengébb, vagy befejezetlen darabok is, a linkelt képeken is látni ilyeneket.
2019. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!