Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen truncusai és fasciculus...

Milyen truncusai és fasciculusai vannak a plexus brachialisnak? ANATÓMIA

Figyelt kérdés

#feladat #anatómia #truncus #fasciculus #prexus brachialis
2019. ápr. 27. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom a választ, de az lenne a kérdésem, hogy ezeket hogy lehet megtanulni? Nagyon durvák ezek a nevek és még azt is kell tudni, hogy konkrétan hol vannak...
2019. ápr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hali!:D

Truncusok: truncus superior, medius et inferior

Fasciculusok: fasciculus lateralis, posterior et medialis


Milyen egyetemre kell?

2019. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Bocsi #2-es vagyok

Az egész plexus brachialist képzeld el úgy mint egy fa: a truncusok a törzset jelentik ebből van három amiket már leírtam. A törzsekből kötegek lesznek ezek a fasciculusok ezeket meg úgy kell megkülönbözetni, hogy az arteria axillarist fogják körbe. A lateralis tőle lateralra(kifelé és inkább felfelé) a posterior mögötte és a medialis meg inkább befelé helyezkedik el. Illetve: a lateralis és medialis egy-egy ággal egyesül amiből létrejön a n.medianus, a lateralis folytatása a n. musculocutaneus, a medialisnak meg a folytatása a n. ulnaris (ezek hárman egy "M"-betűt adnak. Remélem hasznos volt.

Itt egy kép róla

[link]

2019. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1. Ezért tanítanak latint is mellette. Ha megérted a szavak jelentését, akkor könnyebben is fogod megtanulni a neveket.
2019. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Valójában gyógypedagógia szakon vagyok és anatómia órára kellett a segítség.

2019. máj. 28. 21:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!