Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a jobb, s miért-...

Melyik a jobb, s miért- biológiai alapkézés szempontjából és életvitelt tekintve: Elte TTK, vagy Szeged TTIK?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Én az ELTE TTK-n végeztem biológusként, a szegedi egyetemet nem ismerem. Az ELTÉ-n szerintem teljesen jól lehet ezen a szakon tanulni, illetve nem tökéletes, de nem is egy katasztrófa. Az épület kb 10 éves, tehát minden új és modern, jól fel is van szerelve (magyar viszonyokhoz képest), kivéve a kémia részleget ami már idösebb.


Tanári kar hullámzó: vannak rossz és nagyon jó oktatók is, tudni kell kihez érdemes órára járni.


A fövárosban élésnek is megvannak a maga elönyei és hátrányai, számomra érdemes volt Pesten tanulni.


Külföldön egyébként egyik kar sem ismert, Szegeden néhány neurobiológus van aki kicsit kitünik, az ELTÉ-n pedig az etológia tanszék futott be kisebb karriert, de erröl is csak a szükebb szakma hallott.

2010. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

en pont a szegedire jartam:D

a biologiatanszek 3 eve ujult meg, modern, kivaloan felszerelt. csak ajanlani tudom. a tobbivel uaz a helyzet, mint az elottem szolo mondta. meg kell tapasztalni, h kinel veszed fel az orakat. es hat a Szegedi Biologiai Kutato Kozpont es az epulo lezerkozpont se utolso a lehetosegek kozott. szeged a napfeny varosa, stb:D

2010. júl. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azert szeged kezd kitunni a nemzetkozi ismeretlensegbol. ezt mar tapasztaltam, amikor oda jartam. no es hat a biofizika es biokemia is ert el sikereket, ha kisit halovanyakat is. de a szakemberek biztosan ismerik, ahogy az ELTE-t is.
2010. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szegeden az SzBK nemzetközileg ismert és elismert, tudtommal genetika, neurobiológia és immunológia a fő profiljuk. Viszont a szegedi szupraindividuális biológiát (rendszertan, ökológia) én a béka segge alá sorolom.

Az ELTE-n szerintem inkább néhány nagy név van több témából, akik nagyon elismertek, de intézet szintjén nem emelkedik ki.

2010. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az SzBK-sok hírnevénél csak az arcuk nagyobb. Én nem ott végeztem, nem is az ELTE-n, de mindkét társasághoz volt már szerencsém, és bizony megfogadtam, az SzBK-ba soha többet! A város azonban tényleg nagyon szép, jó hangulatú.
2010. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat! még 23 órám van dönteni, úgyhogy minden új információnak nagyon örülök!!! :) /bár gyanúsan Szeged a befutó/
2010. júl. 8. 00:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy csajszit ismerek, aki az eltére járt két évig. Ő azt mondta, hogy nagyon gáz. Az oktatás szerinte elég gyenge. Viszont Szegedet meg dicsérte (van ott ismerőse). Állítólag a suliból is többen átmentek Szegedre:)
2010. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!