Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megvalósítható a lent leírt...

Megvalósítható a lent leírt forradalmi ötletem, ami csökkentené a műanyagszennyezést?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam azon, hogyan lehetne csökkenteni a mértéktelen műanyagszennyezést, műanyag elhasználást. a műanyagpalackok teszik ki a műanyag hulladékok jelentős részét, az emberek kilószámra dobják ki az elhasznált palackokat, ki tudja mennyi lesz újrahasznosítva...? Számos műanyag nélkülöző megoldást használnak manapság a környezettudatos emberek, pl: a gyümölcsöt saját textiltáskába viszik haza, sőt egyre többen kérik a pultoknál a húst saját többször használatos műanyagedénybe. Ezek a módszerek felvetették bennem a kérdést: miért ne lehetne az üdítőt, ásványvizet, saját többször használatos palackba tölteni egy automata adagoló segítségével, hasonló megoldás folyik pl a tejautomatáknál, gyors éttermekben. Úgy hallottam régebben voltak, boltok ahol újra lehetett töltetni a palackokat kólával, fantával stbvel, de ezek a szolgáltatások megszűntek, mert a palackok hamar elkoptak, és az emberek kényelmesebbnek tartották megvenni a palackozott üdítőt, majd az üres palackot eldobni. De nem szeretném annyira felvezetni a dolgot, a kérdésem az lenne:

lehetséges-e egy olyan boltot, szupermarketet nyitni, ahol egyedül újratöltéssel lehet ivólevet venni? Szerintem manapság egyre több a környezettudatos ember és sokan megerőltetnék magukat és magukkal cipelnék az újratölthető palackjukat, annak érdekében, hogy tonnányi műanyagpalack ne végezze a szemétben egy használat után. Tudom, nem a legsterilebb megoldás újratöltögetni a palackot, de emiatt szeretnék, kivitelezni egy olyan palackot amit könnyen lehet tisztítani. Szerintetek mennyire megvalósítható.



2019. máj. 15. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Inkább az ásványvíz hájpolását kellene kicsit mérsékeltebbre venni, elvégre ivóvíz folyik a csapból is, bármiféle műanyagszennyezés nélkül is. Sokkal ésszerűbb lenne az ilyen ivóleveket besűríteni, és úgy árulni palackozva, otthon meg olyan töménységűre higítod magadnak csapvízzel, amilyenre tetszik. Ráadásul ez egy kész, működő megoldás, semmi újat nem kell hozzá kitalálni, és nagyban csökkentené a műanyag palackok felhasznált mennyiségét is, ha egy kicsit jobban elterjedne.
2019. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Régen volt visszaváltható üveg és műanyag palack is.

az miért nem jó?

2019. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Külföldön létezik ilyen üzlet. (erre mondják, hogy "feltaláltad a spanyolviaszt")
2019. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
86%

"Régen volt visszaváltható üveg és műanyag palack is."


Németországban 25 cent a betétdíj a műanyag flakonokra, nálunk sem ártana.

2019. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A műanyag palackokat el kell égetni! Röhejes már ez a környezetvédelem hisztéria ami itt folyik.
2019. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
értem, tehát, ha külföldön )legalábbis egyes válaszolók szerint már van ilyen) akkor itthon is megvalósítható lenne ez a módszer nem?
2019. máj. 15. 20:38
 7/12 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló! Miért kéne? :D
2019. máj. 15. 20:40
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
Egyszerűbb üveges szörpöt venni. Nem kell cipelni a vizet, azzal otthon is higíthatod, az üveget visszaválthatod.
2019. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert már nem a Kádár rendszerben élünk, amikor az emberek egyesével vették a fél literes szarokat. Ma már nagy a jólét, az emberek Tescókban vásárolják a vizet kartonszámra. Jól is néznénk ki, ha ott kéne töltögetni 10-20 litert.
2019. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Németországban valóban 25 cent a betetdíj az egyszer használatos műanyag palackok nagyrésze. Az újra tölthető palackoké pedig 15 cent. Üvegek 3-25 cent.


Viszont a lusta emberek ugyanúgy a kukába dobják útközben.


Egyébként külön kell(ene) gyűjteni a műanyag hulladékokat.


A nagyobb probléma nem is a lakásban van, hanem az utcán. Nem szeretik hazavinni a hulladékokat.

2019. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!