Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

Hogyan tudom kiszámítani a kör sugarát?

Van egy egyszerű képlet amit régen használtam rendszeresen, de most sehogy se ugrik be...

A körív sugarát adja nagy pontossággal egy tetszőleges húr és az ahhoz tartozó magasság értékéből.

please help!

Keress kérdéseket hasonló témákban: matematika, geometria, körív, húr, sugár

máj. 15. 20:32  Privát üzenet  

A válaszok

Ezt le kell rajzolni, levezetni a képletet. Egyszerű összefüggés a körszelet területe(A) magassága(m) és húrhossza (h) között van.

A képlet pedig A=(2/3)*h*m.

A sugár ebből leginkább a középponti szög ismeretében számítható vissza.

Mihez kell ez az egész? Valami műszaki dolog? (Érdemes ábrát vagy fotót felrakni, hogy nagyobb eséllyel tudjuk megoldani közösen a problémát!)

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 15. 20:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi, de ennél lényegesen egyszerűbb. Megőrülök, h ne jut eszembe... :D

# 2/4Időpont máj. 15. 21:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

MEGVAN!!!! :)

Beugrott végül.

Ideírom okulásul:

Ha a húr "A" és a hozzá tartozó magasság mondjuk "B" akkor a körív sugarának számítása így néz ki:

((A/2)2+B2)/2B=r

Tehát a húr felének a négyzete+a hozzá tartozó magasság négyzete osztva a magasság kétszeresével.

# 3/4Időpont máj. 15. 21:50 Privát üzenet

Én egy olyan képletet ismerek, hogy

m/r = 1-cos(Ł/2), ahol Ł a körszelethez tartozó középponti szög, m pedig a szelet magasság, r pedig -értelemszerűen- a sugár.

Az általad megadott képlet egyébként helyes, és nem is olyan bonyolult levezetni (hasonlóan a fenti képlethez).

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 15. 22:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
1. Hogyan lehet a kör sugarát kiszámitani. Ha a területe ismert? 2. és a kocka felszínét és térfogatát
Egy csonkakúp paramétereit szeretném kiszámítani. Ismerem a magasságát tehát az alapkörtől a fedőkörig, ismerem az alapkör és a fedőkör sugarát. A kiterített palástját szeretném...
Hogyan kell egy [Z] rendszámú elem sugarát kiszámítani a hidrogénatom [r (0) =0, 052nm] sugarával?
Hogyan kell kiszámítani a kör sugarát? (r)
Ha tudom egy kör kerületét abból hogyan tudom kiszámítani a sugarát?
Hogy tudom kiszámítani a háromszög bele irt körének a sugarát?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!