Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom kiszámítani a...

Hogyan tudom kiszámítani a kör sugarát?

Figyelt kérdés

Van egy egyszerű képlet amit régen használtam rendszeresen, de most sehogy se ugrik be...

A körív sugarát adja nagy pontossággal egy tetszőleges húr és az ahhoz tartozó magasság értékéből.

please help!



2019. máj. 15. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt le kell rajzolni, levezetni a képletet. Egyszerű összefüggés a körszelet területe(A) magassága(m) és húrhossza (h) között van.


A képlet pedig A=(2/3)*h*m.


A sugár ebből leginkább a középponti szög ismeretében számítható vissza.



Mihez kell ez az egész? Valami műszaki dolog? (Érdemes ábrát vagy fotót felrakni, hogy nagyobb eséllyel tudjuk megoldani közösen a problémát!)

2019. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ennél lényegesen egyszerűbb. Megőrülök, h ne jut eszembe... :D
2019. máj. 15. 21:36
 3/4 A kérdező kommentje:

MEGVAN!!!! :)


Beugrott végül.

Ideírom okulásul:


Ha a húr "A" és a hozzá tartozó magasság mondjuk "B" akkor a körív sugarának számítása így néz ki:


((A/2)2+B2)/2B=r


Tehát a húr felének a négyzete+a hozzá tartozó magasság négyzete osztva a magasság kétszeresével.

2019. máj. 15. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan képletet ismerek, hogy


m/r = 1-cos(Ł/2), ahol Ł a körszelethez tartozó középponti szög, m pedig a szelet magasság, r pedig -értelemszerűen- a sugár.


Az általad megadott képlet egyébként helyes, és nem is olyan bonyolult levezetni (hasonlóan a fenti képlethez).

2019. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!