Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet mágnessel vizet lágyítani?

Lehet mágnessel vizet lágyítani?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömtől kaptam egy műanyag golyót, benne két mágnessel, a közepén lyukkal. Azt mondta, ha ráhúzom a vízcsapra, lágyítja a vizet. Tegnap rátettem és mára már úgy éreztem jobban csúszik a csapvíz. Ez lehetséges, vagy placebó-effektus?
2010. júl. 7. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha működne, rosszabbul kéne csúsznia. Ugyanis a víz jó ízét a benne oldott anyagot, Ca, Mg sók adják, tehát a finom víz kemény víz (nyilván egy bizonyos keménységig), míg a lágy víz nem túl finom. Tehát igen, ez placebo lesz.
2010. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ökomagnak hívják a golyót?
2010. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egy totális kémiai analfabétizmus hogy bebeszélik embereknek hogy nem kémiai eszközökkel eltűntetnek a vízből sókat.A vízkeménységet a benne levő Ca Mg sók okozzák amik egyszer a víz jó ízét adják mert a Na pld keserű ízt ad a víznek másszor meg élettanilag szükséges a vízben.100nK fokig korlátlanul iható a csapvíz, nem az ostoba szélhámosokra kell hallgatni akik mindenáron el akarják adni a semit nem érő szerkezeteiket.
2010. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Előttem lévő jól szólt. A mágnes csak fizikai hatást lenne képes kifejteni a vízre, kémiait nem. Tehát nem tudja "eltüntetni " a sókat. De most komoylan, szerinted ha működne, hova tűnnének azok a sók? Ez a kérdés bizonyítja hogy kamu szar az egész. Lehet venni "víztisztítót" pár tízezertől százezer forintos nagyságrendig, na azok tisztítják a vizet.
2010. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem bármiféle házilagos víztisztítót venni, használni felesleges.

A víz jó ízéért a Fe2+ ill. a Mn2+ ionok felenek leginkább.

Ha ezek túl nagy mennyiségben vannak jelen, azt úgyis megérzed, mivel jelentősen romlik a víz íze.

A keménységet a Ca/Mg sók okozzák.

Ha túl kemény, azt úgyis megérzed.


Ivóvízként eleve olyan vizeket használnak, amelyek nem túl kemények, és a Fe/Mn tartalom megfelelő, valamint nem tartalmaz veszélyes anyagot.


Az ivóvíz előállítása során a vízből sem a Ca/Mg sem a Fe/Mn sókat nem távolítják el.

Leginkább csak szűrik, fertőtlenítik (ill. a veszélyes, ártalmas komponenseket távolítják el pl. nitritek, nitrátok)

2010. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kémiai oldalról a lényeget megírták, kamu az egész. Nézzük a másik felét:


"Ez lehetséges, vagy placebó-effektus?"


A jobban csúszó csapvíz szerintem tutira placebó hatás, nem véletlen, hogy az ilyesmit kettős vak próbával tesztelik.

A kettős vak próba lényege, hogy aki tesztel (azaz te), és aki a vizet adja (azaz a kísérlet vezetője) sem tudja, hogy az adott minta kezelt vagy sem, mivel kimutatták, hogy a kísérletvezető arcmimikája és testtartása tudat alatt (szándéka ellenére) elárulhatja, hogy milyen mintát ad át éppen a tesztelőnek.


Kell egy harmadik ember, aki egy dobókockával meghatározva hol kezelt vizet, hol sima vizet önt előre számozott poharakba (hogy még a számozás méretében, módjában se lehessen eltérés amiatt, hogy tudja, milyen víz került bele), méghozzá pontosan egyforma mennyiségben, és mindig felírja magának, hogy melyik milyen volt.


A poharakat átnyújtó (kísérletvezető) ember nem tudja, hogy melyik szám mit takar, és abban sem lehet biztos, hogy a mintáknak pontosan a fele kezelt-e, mivel ugye lehet, hogy a dobókocka 100 mintából 52-szer kezelt, 48-szor nem kezelt vizet dobott. Nincs semmi összefüggés a számok és a víz típusa közt (mivel ugye kockával dobták).


Na ha így statisztikailag szignifikánsan meg tudod különböztetni a két vizet, akkor van benne valami, ha nem, akkor nincs.

2010. júl. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mind hasznos volt. Igen, azt a golyót pont ökögolyónak hívják és eléggé szkeptikus voltam vele szemben de a fizikához és kémiához sosem értettem, ezért is kérdeztem itt.
2010. júl. 8. 10:16
 8/8 anonim ***** válasza:
A lényeget megírták. Csak annyit tennék hozzá, hogy a szintén valamiféleképpen a mágnesességet a vízzel összekötő "pi-víz" aktivisták és maga a pi-víz ugyanilyen hülyeség természetesen.
2010. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!