Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Hold Föld felöli oldalán,...

A Hold Föld felöli oldalán, hogyan keletkezhetett ennyi kör alakú kráter?

Figyelt kérdés

2019. máj. 21. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

A meteorok már csak ilyenek, szeretnek közel kör alakú krátert ütni. (:D)

Csak kevés tektonikus eredetű kráter van.

A Hold túlsó fele sem olyan sima mint baba popsi.

A Holdon nincs számottevő légkör, a felszín megőrizte a Naprendszer kialakulásának kezdeti, eseménydús történetét.

2019. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, az a kérdés, hogy a Föld hogy-hogy nem fogta fel a sok meteort. Hát felfogott egy csomót nyilván, de van elég hely a Hold és a Föld között, hogy egy megfelelő szögben érkező meteor elkapja a Holdat.
2019. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
97%

""Hát felfogott egy csomót nyilván, de van elég hely a Hold és a Föld között, hogy egy megfelelő szögben érkező meteor elkapja a Holdat""



Ez így igaz. Viszont a hold a kialakulása után jó pár millió évig nem kötött forgású volt hanem a tengely körüli forgása miatt hol az egyik oldala hol a másik oldala fordult a föld felé. Emiatt a "másik oldal" is jelentős meteor becsapódásban részesült aminek a nyoma a holdon az időjárás és egyéb eróziós hatások hiánya miatt akár évmilliárdokig is megmarad.

2019. máj. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tislerics Máté ***** válasza:
89%

szerintem arra utal a kérdező, hogy a túlsó oldalon több a laposabb, kevésbé kör alakú kráter. Gondolom azt feltételezi, hogy a Földről bombáztuk a Holdat atombombákkal és azért ott sokkalt több kör alakú van...


Remélem nem ez a kérdés és bocsi, hogy ilyen félkegyelműnek feltételezlek. Ha mégis eltaláltam, akkor ez így egy elég erős konteó és 0 valóságalapja lenne...


A Holdon mindenütt ugyanúgy vannak kráterek. És ennek így is kéne lennie, hiszen a Föld elég messze van a Holdtól, hogy ebbe a folyamatba ne zavarjon bele.


Itt egy kép ami szemlélteti a távolságot:


[link]


ugye milyen messze vannak, ahhoz képest, hogy mekkorák? A Holdra így is szinte minden irányból jöhetnek a csapások... Nem sokat vonz be ebből a Föld se a mérete se a gravitációja miatt...

2019. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha viszont úgy tesszük fel a kérdést:

-Miért van több, és markánsabb kráter a Hold belső oldalán?

Akkor a nagybolygó definíciójában, és a gravitációs parittya effektusban találjuk a választ.


[link]


( Ez a parittyahatás nemcsak űrhajókra, hanem a kozmikus törmelékre is érvényes.)

Szóval, a Föld rendes napi "tevékenysége" során a közelébe kerülő, de vele nem ütköző pályán haladó meteorokat kipenderíti a közeléből.

Kicsi, de 0-nál nagyobb valószínűséggel a Holdat találja el.

2019. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Senki nem tudja csak találgatnak. A Hold felszíne szart se fed le a Föld felszínéhez képest és az se biztos, hogy nem volt forgása valaha. Az egész Holddal kapcsolatos elmélet csak filozófia, nem tudományos kategória.
2019. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs javítok: "Akkor a nagybolygó definíciójában" helyett akkor a bolygó definíciójában.
2019. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

Ha megnézzük a Hold innen túloldalán sokkal több a kráter. Képek wiki:


Innenső oldala:

[link]

Túloldala:

[link]


Egyébként meg a Föld Hold távolsága bőven kiadja azt, hogy az innenső oldalán is lehetnek kráterek, mert arányait tekintve olyan messze vannak egymástól, hogy a Föld alig takar ki valamit a Föld irányából.


Föld Hold valós méretarányai és távolság aránya (wiki):

[link]

2019. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
elírtam :) a túloldalán sokkal több a becsapódás
2019. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kössz a linket TappancsMancs!

Én egy régebbi alacsonyabb fölbontású képre emlékeztem.

2019. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!